Najprostszy sposób na pozbycie się gruzu po remoncie

budowa

Remont to nie tylko dużo pracy, ale przede wszystkim ogromna sterta śmieci, które po nim pozostają. Pozbycie się ich może być problematyczne, zwłaszcza jeśli chce się zrobić to na własną rękę. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie. Jest prostszy sposób na utylizację gruzu po remoncie.

Gruz, czyli poremontowy problem

Remont to doskonały sposób na odświeżenie wyglądu swojego mieszkania lub domu. Średnio przeprowadza się go raz na 15-20 lat, chociaż zdarzają się osoby, które wykonują go znacznie częściej – dotyczy to zwłaszcza mieszkań i lokali na wynajem. Istnieje więc spora szansa na to, że w swoim życiu zrealizujesz przynajmniej jeden, a być może nawet dwa poważne remonty.

Jednym z poważniejszych wyzwań, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, są odpady poremontowe. Dużo odpadów poremontowych.

Ich wywóz i utylizacja są problematyczne. W ostatnich latach gminne Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (w skrócie PSZOK) znacząco ograniczyły ilość odpadów budowlanych, które możesz przekazać bezpłatnie, a przepisy dotyczące usuwania odpadów na terenach władz lokalnych są surowe. Za niewłaściwą utylizację grożą wysokie kary.

Co zatem zrobić z poremontowym gruzem? Odpowiedzią może być wynajem kontenera na odpady.

Czym jest kontener na odpady budowlane?

Kontenery na odpady budowlane są jednym z najczęściej używanych narzędzi na placu budowy. Są one wykorzystywane do zbierania i transportowania wielu różnych rodzajów śmieci, które powstają podczas prac budowlanych i remontowych – w tym również gruzu.

Taki kontener to po prostu specjalny metalowy pojemnik, często wyposażony w zamykaną pokrywę. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim wielkością. Najczęściej wykorzystywane są te o pojemności 8 m³, ale dostępne są również znacznie większe, mogące pomieścić nawet 32 m³ odpadów. Tak duże kontenery na gruz w Radwanicach udostępnia między innymi firma Skiprex.

Dlaczego warto skorzystać z kontenera na gruz?

Wynajem kontenera na gruz to najbardziej oczywisty sposób pozbycia się odpadów budowlanych. Nie może to dziwić. To rozwiązanie ma przynajmniej kilka zalet.

Przede wszystkim gwarantuje wygodę. Podstawienie kontenera na gruz na plac budowy znacząco usprawnia i ułatwia wykonywanie prac budowlanych, a także usuwania powstających odpadów poremontowych. Co ważne, nie trzeba się martwić o kwestię składowania gruzu, ani późniejszego wywozu. Obowiązki te realizowane są przez firmę dostarczającą kontener.

Ze względu na to, że kontener jest dostarczany na plac budowy, a następnie odbierany z niego przez pracowników firmy wynajmującej pojemniki na gruz, nie marnujesz czasu na samodzielną utylizację odpadów. Mogłoby to być zajęcie bardzo czasochłonne, zwłaszcza jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu – chociażby w postaci większego samochodu lub busa.

Co ważne, nie ma większego problemu ze znalezieniem firmy, która będzie w stanie udostępnić taki pojemnik. Specjalne kontenery na gruz w Żernikach Wrocławskich od lat udostępnia między innymi firma Skiprex.