Nowe mieszkania w Szczecinie – ile zapłacimy za kawalerkę?

pokój

Kawalerki nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Małe mieszkania są chętnie wybierane nie tylko przez singli czy młode małżeństwa, ale także przez inwestorów. Ile trzeba będzie zapłacić za małe, nowe mieszkania w Szczecinie?

Mieszkania o mniejszym metrażu mają wiele zalet. Doskonale nadają się dla jednej czy dwóch osób, są także idealne na wynajem, również ten turystyczny – krótkoterminowy, na którym można zarobić najwięcej. Zapotrzebowanie na kawalerki na rynkach nieruchomości w polskich miastach stale jest bardzo wysokie. Podobnie jest w Szczecinie. Za nowe mieszkania w Szczecinie nadal nie trzeba płacić tak dużo jak w Warszawie, niemniej jednak ostatnie doniesienia potwierdzają, że doszło do sporych podwyżek.

Ceny nowych mieszkań w Szczecinie wyższe nawet o 15 proc.

Znaczne podwyżki cen nieruchomości przez długi czas omijały Szczecin. Jednak według danych podanych przez serwis Otodom, w ostatnim roku podwyżki sięgnęły średnio około 15 proc., a w przypadku kawalerek – nawet 19 proc.! Podczas gdy na początku 2018 roku za kawalerkę w Szczecinie pochodzącą z rynku pierwotnego, czyli od dewelopera trzeba było zapłacić średnio cenę koło 168 tysięcy złotych, aktualnie wynosi ona ponad 200 tysięcy złotych! Wynika to z faktu, że średnia cena metra kwadratowego w 2018 roku poszła w górę nawet o koło 800 złotych, gdy porównamy początek i koniec roku.

Kawalerki w Szczecinie – drożej, ale nadal dość tanio

Chociaż ceny za nowe mieszkania w Szczecinie poszły w górę, to jednak warto wskazać, że Szczecin nadal znajduje się na znacznie niższych pozycjach pod względem cen nieruchomości w porównaniu z większymi miastami w kraju. W Warszawie kawalerka to koszt ponad 330 tysięcy złotych, w Krakowie około 300 tysięcy złotych, natomiast w Gdańsku nawet około 390 tysięcy złotych! Wobec tego osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Szczecinie nadal mogą zawrzeć transakcję bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów – to dobry moment, aby zdecydować się na zakupienie kawalerki! Na https://ronson.pl/panoramika/o-osiedlu/ sprawdźcie propozycje mieszkań od dewelopera w Szczecinie.