Nowoczesne krzesła w stylu skandynawskim – czym się charakteryzują?

dom

Styl skandynawski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aranżacja taka jest bardzo przytulny i wygodna. Półwysep Skandynawski cechuje się bardzo chłodnym klimatem oraz surowymi warunkami. Ze względu na to umeblowaniem starają się nadać domom przytulny charakter. W stylu skandynawskim tworzone są wszystkie elementy mebli. Styl ten jest dość prosty ale robi ogromne wrażenie. Najczęściej kojarzy się z elegancją i szlachetnym wyglądem.

Krzesła w stylu skandynawskim

Krzesła w stylu skandynawskim charakteryzują się wygodą i nowoczesnością. Najczęściej wykonane są z jasnego drewna. Krzesła te są bardzo uniwersalne, gdyż pasują praktycznie do każdego wystroju domu. Nie gryzą się z żadnym stylem. Dzięki nim możemy małym kosztem odświeżyć wnętrze mieszkania. Rynek oferuje szeroką gamę wzorów oraz kolorów.

Najczęstsze kolory krzeseł skandynawskich to: biel, szarość, błękit, wrzos oraz ecru. Najczęściej wykorzystywany materiał do produkcji krzeseł to: drewno, wiklina oraz ekoskóra. Krzesła w stylu skandynawskim można wykorzystać w salonie, kuchni, pokoju, ale również często są kupowany do restauracji czy barów. Często dodatkowo wyposażone są w poduszkę na siedzeniu lub za plecami co zwiększa komfort.

Rodzaje krzeseł w stylu skandynawskim

Krzesła w stylu skandynawskim dzielą się na:

  • tapicerowane – świetnie nadają się do salonu, szeroka gama wzorów oparcia. Oparcie może być poduszką, dzięki czemu zwiększa się wygodę oraz wytrzymałość krzesła. Mogą być obite skórą ekologiczną lub naturalną.
  • drewniane – wykonane w 100% z drewna. Pięknie się prezentują, jednak są po dłuższym czasie mało wygodne, więc warto położyć na nie miękki element. Są niezwykle wytrzymałe.
  • plastikowe – bardzo wygodne. Często z plastiku wykonuje się krzesła sztaplowane, czyli takie które można składać jedno w drugie. Dzięki temu zaoszczędza się dużo miejsca.
  • z podłokietnikami – bardzo wygodne, gdyż można dodatkowo oprzeć ręce na podłokietnikach. Często wykorzystywane w restauracjach.
  • swing – nowoczesne krzesła charakteryzujące się tym, że często ustawione są nie na czterech nogach tylko na jednej na całej szerokości krzesła zapewniające jego stabilność oraz wygodę. Podczas siedzenia przypomina fotel bujany.