Nowoczesny dom z dachem płaskim

dach

Tendencje, trendy w nowoczesnym budownictwie znacząco odbiegają od tego, co jest znane z lat ubiegłych. Dzisiaj w dużej mierze królują domy z płaskim dachem lub też ze skośnym, w którym jednak pewna część ma postać dachu płaskiego. Mowa jest o tarasie nad garażem, który często spełnia rolę miejsca wypoczynkowego. Niektórzy inwestorzy decydują się na wykorzystanie owego tarasu jako ogrodu zimowego. W tym względzie oczywiście pomysłów może być znacznie więcej, aczkolwiek ten jest najczęściej wykorzystywany.

Odwodnienie dachu płaskiego

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z dachem spadzistym, czy też z dachem płaskim, bardzo ważnym elementem staje się jego prawidłowe odwodnienie. Zapobiega ono gromadzeniu się wody za dachach, zapobiega ściekaniu wody po ścianach, a tym samym zapobiega zawilgoceniu ścian i ich nieestetycznemu wyglądowi. Odwodnienie powinno być przeprowadzone w sposób profesjonalny zachowując wszelkie zasady sztuki budowlanej.

Odwodnienia proponowane przez firmę Galeco

Firma Galeco jest na polskim rynku jedną z czołowych zajmujących się tworzeniem profesjonalnych systemów odwodnienia dachów. Między innymi możemy tu wskazać na rozwiązanie o nazwie sety. Stanowią one połączenie adaptera (przejścia przez attykę), rury kanalizacyjnej oraz wpustu dachowego. Sety są połączone ze stalową lub rurą PVC o przekroju kwadratu. Rura ta może być umiejscowiona na zewnątrz elewacji lub w jej wnętrzu. Dzięki schowaniu rury wewnątrz budynku istnieje możliwość zaprojektowania oraz stworzenia nowoczesnych brył budynków. Tenże system posiada kilka zasadniczych zalet.

Mowa jest o:

– wysokim stopniu estetyki oraz fantastycznym designie,

– uzyskaniu wysokiego stopnia termoizolacyjności,

– kompleksowość, która zapewnia dużą wygodę,

– jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie,

– jest to rozwiązanie uniwersalne,

– system ten odznacza się dużą dostępnością na naszym rynku,

Nowoczesne systemy odwadniania dachów to nie tylko bardzo wysoki stopień estetyki. Jest to równocześnie rozwiązanie bardzo praktyczne, jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne dla każdego z nowoczesnych budynków. Niezależnie od systemu, który zostanie w danym budynku zastosowany, istotne jest to, żeby był on bardzo dokładnie wykonany, aby nie brakło w tym wykonaniu pełnej rzetelności. Nawet najnowocześniejsze rozwiązanie, które będzie wykonane w sposób niechlujny, nie będzie spełniało swojej roli. Rozwiązania proponowane przez firmę Galeco bez wątpienia są idealnie dopasowane do różnorodnych budynków.