Ochrona wnętrz przed słońcem

dom
Okna rozświetlają pomieszczenia i wpuszczają do nich ciepło promieni słonecznych. Pozwalają zatem na korzystanie z darmowej energii słonecznej. Istnieją jednak momenty, kiedy promienie słoneczne są niepożądane lub nawet dokuczliwe. Wyjątkowo mocno może przeszkadzać nagrzewanie pomieszczeń. Istnieją pewne rozwiązania, które ograniczą docieranie promieni słonecznych do pomieszczeń. Szukając takich elementów, warto przemyśleć różne rozwiązania i wybrać takie, które będzie odpowiednie do naszych potrzeb

Rolety zewnętrzne

To dość popularne rozwiązanie, które pozwoli całkowicie zamknąć dostęp promieni słonecznych. Dodatkowym atutem jest ochrona okien przed wpływem warunków atmosferycznych. Poprawnie dobrane i zamontowane rolety zewnętrzne mogą ograniczyć utratę ciepła nawet o 30%. Rolety zewnętrzne można zaprojektować do zabudowy lub zamontować naokienne. Można wybrać sterowanie ręczne lub elektryczne, które jest jednak dość drogie. Rolety zewnętrzne mogą być utrudnieniem podczas próby włamania. Rozwiązanie oprócz wymienionych zalet ma również szereg wad. Główną wadą jest całkowicie zablokowany widok na zewnątrz przy opuszczonych roletach. Nie ma zatem możliwości regulacji ilości wpadającego światła.

Żaluzje wewnętrzne i rolety

Montowane bezpośrednio na oknach po wewnętrznej stronie. Mogą być alternatywą dla firan i zasłon, ponieważ wyróżnia je szeroka gama kolorów. Zaletą rozwiązania jest możliwość dopasowania do każdego kształtu i rozmiaru okna. Klient może również wybrać stopień zaciemnienia od całkowitego do lekkiego rozproszenia. Rolety i żaluzje mają taką możliwość, natomiast w przypadku żaluzji zakres działań jest zdecydowanie większy. Ruchome lamelki umożliwią bowiem obrót o 180 stopni. Żaluzje i rolety produkowane są z różnych materiałów, które można dobrać do indywidualnych potrzeb.

Shutters

To okiennice wewnętrzne, które mogą zastąpić żaluzje lub zasłony. Produkty firmy ideashutters.pl są wybierane przez wielu cenionych projektantów wnętrz. Okiennice mogą być świetnym uzupełnieniem stylizacji mieszkania lub domu. W zależności od wilgotności powietrza można wybrać okiennice z drewna lub PCV. Produkty pozwolą zapewnić intymność mieszkańcom niższych pięter. Zapewnią również temperaturę pomieszczeń dopasowaną do potrzeb domowników. Zamontowane w nich ruchome lamele obracają się o 180 stopni. Umożliwi to zatem pełną kontrolę nad promieniami słonecznymi i ilością wpadającego światła. Shutters to produkt odpowiedni do wielu rodzajów pomieszczeń. Można zatem zamontować je w łazience, biurze, sypialni i salonie. Wybór różnego rodzaju drewna to również duża zaleta, ponieważ można wybrać kolor, fakturę i grubość okiennic.