Odkurzacz centralny – świetne rozwiązanie

odkurzacz

Odkurzacze centralne są coraz częściej instalowane, oczywiście w trakcie budowy domu jest to prosta inwestycja, podczas remontu wygląda to trudniej, ale oczywiście i w takim przypadku można dokonać instalacji.

Odkurzacz centralny – zasada działania

Zasada działania odkurzacza centralnego jest bardzo prosta. System rur PCV jest rozmieszczony w ścianach i podłogach, na zewnątrz ścian zamontowane są jedynie gniazda, do których podłącza się lekki wąż. Są to gniazda ssące, które są połączone systemem rur z jednostką centralną, która oczyszcza wstępnie powietrze i wyrzuca je na zewnątrz. Jednostkę centralną zwykle montuje się w  kotłowni, piwnicy, w garażu, ale  również na przykład na balkonie.

 System Cyclo Vac

Cyclo Vac to doskonały system odkurzacza centralnego, dzięki wciąż wprowadzanym udoskonaleniom system odznacza się niezwykłą trwałością i wysoką jakością. Analizując zalety systemu Cyclo Vac najważniejsze wydają się następujące:

  • świetny jakościowo i niezwykle wydajny silnik w wyniku czego maksymalizowany jest przepływ powietrza
  • wyjątkowo cicha praca systemu
  • wysoka siła ssąca, dzięki czemu odkurzanie jest proste i komfortowe
  • system jest antyalergiczny, a więc bardzo bezpieczny i zalecany zwłaszcza osobom z problemami alergicznymi. Dzięki specjalistycznym filtrom system zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się grzybów i bakterii
  • jednostka centralna wyposażona jest w filtr pyłu węglowego, dzięki czemu pył grafitowy ze szczotek silnika nie trafia do powietrza, którym rzecz jasna oddychamy
  • inteligentne urządzenie, posiadające licznik godzin pracy, sygnalizację wymiany filtru pyłu węglowego czy sygnalizację o potrzebie przeglądu urządzenia.

System Retrafleks

System Retrafreks to innowacyjny system chowanego węża. System posiada bardzo długi wąż chowany w ścianę. Długość jego sięga do 18 metrów, co pozwala na sprzątnięcie 250 metrów kwadratowych powierzchni domu. System Retrafleks jest  wygodny, gdyż nie trzeba nosić węża, nieraz długiego i jest on automatycznie komfortowo chowany w ścianę. Ciekawą innowacją jest możliwość zdalnego sterowania odkurzaczem centralnym z rękojeści za pomocą fal RF. System Retrafleks świetnie współpracuje z odkurzaczem centralnym Cyclo Vac.