Odkurzacz w nietypowej formie

odkurzacz

Odkurzanie to jeden z fundamentów utrzymania porządku w domu. Trzeba je powtarzać regularnie, co jest szczególnie wymagające w przypadku większych nieruchomości.

To właśnie tam najlepiej sprawdzają się odkurzacze centralne. Dzięki nim nie trzeba nosić ciężkiego urządzenia po schodach, ani ciągnąć go do kolejnych pomieszczeń. Pozbycie się kurzu, drobnoustrojów oraz nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń przychodzi łatwiej. Korzystanie z odkurzacza centralnego przekłada się też na lepsze efekty porządków.

Wygoda odkurzania

System cyclo vac opiera się na dużym odkurzaczu centralnym zamontowanym w piwnicy, garażu bądź budynku gospodarczym. Podłączony jest on do węża biegnącego w ścianach, podłogach lub sufitach nieruchomości. Na co dzień jest on niewidoczny, a kiedy przychodzi pora odkurzania, wystarczy wyciągnąć wąż o odpowiedniej długości. Gniazda zasilające rozmieszczane są tak, aby maksymalnie podnieść komfort porządków. Im jest ich więcej, tym odkurzanie przebiega sprawniej. A jedynym mobilnym elementem urządzenia jest rura odkurzacza. Można wyposażyć ją w różne końcówki, przeznaczone do konkretnych powierzchni.

Cichy odkurzacz

Odkurzacz centralny znajduje się w odległej części domu, więc podczas porządków z reguły w ogóle się go nie słyszy. To zaleta szczególnie dla osób pracujących w domu czy opiekujących się małymi dziećmi. Mamy doskonale wiedzą, że najwięcej okazji do zadbania o dom przypada na czas drzemki. Do niedawna odkurzanie było wówczas niemożliwe. Jednak retraflex to zmienił. Cichy system można uruchamiać bez obawy od przerwanie snu dziecka czy zburzenie spokoju sąsiadów.

Dom bez kurzu

Tradycyjne odkurzacze sporą część zanieczyszczeń wyprowadzają wraz z wydmuchiwanym powietrzem z powrotem do pomieszczenia. Takie porządki mijają się z celem, ponieważ praktycznie od razu po ich zakończeniu widać drobinki kurzu na podłodze. Odkurzacz centralny zasysa wszystko do środka, a powietrze filtruje na zewnątrz. W ten sposób nawet odkurzając rzadziej, tworzy się zdecydowanie higieniczniejsze warunki do życia. Najbardziej korzystają na tym alergicy. Im kurz, a przede wszystkim rozwijające się w nim drobnoustroje, szkodzą najbardziej. W ich domach montaż odkurzacza centralnego jest rozsądnym wydatkiem.