Ogrzewanie tarasu na dwa sposoby

taras

Taras przed domem to miejsce, gdzie uwielbiamy przebywać nie tylko w gronie rodzinnym, ale także z przyjaciółmi podczas grilla, czy innych wspólnych spotkań.

Niemniej jednak z uwagi na zmieniającą się temperaturę jego użytkowanie kończy się zwykle w okresie jesiennym i taka przerwa trwa aż do pierwszych ciepłych dni wiosną. Można jednak to zmienić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy wykonać odpowiednie ogrzewanie tarasu. Można to zrobić na wiele sposobów. Poniżej prezentujemy dwa z nich.

Promienniki zasilane prądem

Jest to skuteczny sposób na ogrzewanie tarasu. Promienniki wytwarzają ciepło podobne do tego, które pochodzi od promieni słonecznych. Promienie podczerwone nie ogrzeją powietrza, ale podnoszą temperaturę powierzchni, na którą padają. Takie ogrzewacze można stosować także w pomieszczeniach zamkniętych, chociażby w ogrodach zimowych. Gdy wybieramy promiennik podczerwieni warto jest zwrócić uwagę na jego moc, długość przewodu elektrycznego, a także powierzchnię grzania.

Wybierać możemy spośród wielu różnych modeli promienników elektrycznych. Najczęściej stosuje się promienniki naścienne. Utrzymują one ciepło i światło w swoim bezpośrednim otoczeniu. Wytwarzane ciepło skierowane jest dokładnie tam, gdzie jest niezbędne. Jeżeli chcemy korzystać z takiego promiennika w wielu częściach tarasu możemy zakupić promiennik elektryczny w formie kolumny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także promienniki wiszące w formie lampy. Podwieszone do zadaszenia tarasu będą ogrzewać osoby siedzące przy stole, czy relaksujące się na zestawie wypoczynkowym. Promienniki wiszące mogą w sposób bezpośredni ogrzewać osoby i obiekty, które znajdują się w zasięgu ich działania, jak również zapewnić dodatkowo nastrojowe światło.

Ogrzewanie kominkowe

Nic nie jest w stanie stworzyć na tyle ciepłej i przyjemnej atmosfery jak widok ognia. Dla miłośników ciepłych płomieni zaleca się zastosować na tarasie ogrzewanie przy pomocy kominków tarasowych. Są to na ogół kominki wolnostojące, które bez problemu ustawimy w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby możemy je przenieść. Do wyboru mamy wiele modeli, które wykonano z różnych materiałów i o przeróżnych kształtach.