Oświetlenie w sali konferencyjnej

konferencja

Sale konferencyjne to charakterystyczny rodzaj pomieszczeń i pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim odbywają się w nich spotkania biznesowe z klientami, rozmowy kwalifikacyjne, szkolenia, konferencje itp. Podpowiadamy, jakie oświetlenie w sali konferencyjnej będzie funkcjonalne.

Oświetlenie w sali konferencyjnej, jak i całym biurze, powinno tworzyć atmosferę pozwalającą na wykonywanie pracy i organizowanie spotkań biznesowych w komfortowych warunkach. Dobrze, jeśli dodatkowo wpływa na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim powinno być też energooszczędne – takie będzie m.in. oświetlenie sufitowe LED.

Dobrą opcją są m.in. praktyczne i popularne panele LED, oprawy, listwy, plafony LED, które można znaleźć m.in. w ofercie marki Ledexa. Poniżej krótka charakterystyka wybranych rozwiązań.

Panele LED

Na uwagę zasługują m.in. panele LED nowej generacji, które wytwarzają światło z energooszczędnych diod, a także zwracają uwagę designem. Oprawy te mogą służyć przez wiele lat. Występują zarówno modele kwadratowe, jak i okrągłe. Panele LED mają też wiele zalet, m.in. niewielkie straty energii, szybki i łatwy montaż, atrakcyjny wygląd itd. – świetnie sprawdzą się jako oświetlenie biur (np. sal konferencyjnych itd.), budynków użyteczności publicznej, obiektów handlowych itd.

Plafony LED

Popularnym rodzajem oświetlenia są też plafony LED wyposażone w energooszczędne diody LED marki Ledexa. Wyróżniają się wysoką efektywnością świetlną i cienką obudową, co wygląda wyjątkowo estetycznie. Mogą być wykorzystywane we wnętrzach domowych oraz komercyjnych, np. biurach.

Oświetlenie sufitowe LED

Podstawą oświetlenia w biurze są zwykle lampy sufitowe w energooszczędnej technologii ledowej. Jako oświetlenie sufitowe LED sprawdzą się z kolei moduły i taśmy z serii Xlight oraz Tulight marki Ledexa, a także oprawy sufitowe, szynowe, wbudowane itd. Ich zalety to m.in. łatwy montaż, możliwość bezawaryjnej pracy aż do 50 000 godzin, stabilizacja prądowa, wysokiej jakości diody LED itd.

Trzeba pamiętać, aby wybierać jak najwyższej jakości oprawy i systemy oświetleniowe znanych marek, gdyż odpowiednie oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów każdego biura. Od niego zależy samopoczucie pracowników – zmęczenie oczu, ból głowy czy osłabienie koncentracji nie sprzyjają ich efektywności. Warto zatem zadbać o oświetlenie sufitowe LED w całym biurze, aby każdemu zapewnić odpowiednie warunki pracy.