Jak pakować się podczas przeprowadzki?

przeprowadzka

Podczas „przeprowadzkowego” pakowania się, masz do wyboru dwa wyjścia – wymagająca planu i większego wysiłku, ale za to sprawniejsza droga do zapakowania wszystkich rzeczy lub bardziej mozolna, nieprzemyślana metoda tzw. wszystko na łapu-capu. Niezależnie, którą z nich wybierzesz, stwierdzamy kluczowy fakt – to pakowanie przedmiotów jest najważniejszym elementem przeprowadzki. Jak się spakować i nie oszaleć – podpowiadamy w artykule!

Posegreguj przedmioty

Przede wszystkim, warto zacząć od segregacji poszczególnych przedmiotów według głównych kategorii, a więc – ubrania, obuwie, książki, zastawa, akcesoria kuchenne itp. Niemniej jednak możesz posegregować rzeczy według innego schematu, biorąc pod uwagę pomieszczenia – kuchnia, salon, pokój dziecięcy, sypialnia. Sposób ten zdecydowanie ułatwi rozpakowywanie już w nowym miejscu.

Niezbędne akcesoria do pakowania

Zanim przystąpisz już do właściwego etapu pakowania, najpierw przygotuj sobie wszystkie akcesoria, które usprawnią cały proces. Przydatne okażą się – kartony dobrej jakości, folia bąbelkowa, sznurek, taśma klejąca, nożyczki, marker – zapewni je producent opakowań BecPak. Nie zapomnij również o wytrzymałych workach np. na śmieci, foli stretch oraz torbach podróżnych czy walizkach.

Jak pakować delikatne rzeczy?

Jednymi z najbardziej delikatnych elementów, które zawsze wynoszone są z duszą na ramieniu lub hasłem „Proszę uważać!”, to porcelana, zastawa, a nawet urządzenia AGD i RTV. Jeśli bezpiecznie chcesz przetransportować delikatne szkło niewielkich rozmiarów – filiżanki, talerze, wazony – włóż je do nadmuchanego i zawiązanego woreczka plastikowego. Następnie umieść je w kartonie, wypełnionym pokruszonym styropianem oraz folią bąbelkową.

Plan na sprawne pakowanie

Wiele osób zapomina o przygotowaniu dokładnego planu przeprowadzki. Spakowanie się odgrywa kluczową rolę, dlatego też warto znaleźć na to odpowiedni sposób. W związku z tym najpierw do kartonów wkładamy rzeczy priorytetowe – ubrania, kosmetyki, sztućce, talerze, chemię. W następnych pudłach umieszczamy przedmioty niższej rangi tzw. bibeloty – foremki do ciasta, odświętną zastawę stołową, akcesoria do wystroju wnętrz i inne dekoracje. Nie zapomnij o tym, aby każdy karton opisać i oznaczyć – szczególnie te z elementami szklanymi i delikatnymi.

Możesz również napisać na karteczkach nazwy danych pomieszczeń i nakleić je na pudłach – to rozwiązanie sprawi, że podczas wnoszenia kartonów, nie będziesz musiał dyrygować ekipą i informować ich – co, gdzie należy postawić.

Do małych pudełek pakujemy książki oraz inne przedmioty ciężkie. Dzięki temu łatwiej je będzie przenieść, chociażby do samochodu. Poza tym istnieje mniejsze ryzyko, że karton po prostu pęknie, rozsypując rzeczy w windzie, na klatce schodowej, czy wreszcie ulicy.

Warto również zadbać o meble, które zabierasz ze sobą do nowego mieszkania lub domu. Zanim zostaną wyniesione z dotychczasowego lokum, powinny zostać rozkręcone na mniejsze części oraz owinięte folią bąbelkową i stretch. Tak zabezpieczone rzeczy, nie ulegną uszkodzeniom w trakcie wynoszenia lub wnoszenia oraz transportu.