Pani do sprzątania – sposób na porządek po remoncie

para

Remont to hasło, które większości osób kojarzy się z wszechobecnym brudem, kurzem, pyłem i uciążliwością. Nie inaczej wygląda sytuacja po remoncie, kiedy konieczne są wielogodzinne porządki, aby doprowadzić dom do ładu. Resztki materiałów budowlanych, farb, zużyty i niepotrzebny sprzęt – tego wszystkiego trzeba się pozbyć. Zajmuje to sporo czasu i kosztuje mnóstwo nerwów, dlatego w celu optymalizacji efektu oraz zmniejszenia nakładu pracy, warto rozważyć zatrudnienie doświadczonej osoby do sprzątania.

Ważna zasada – sprzątaj zawsze w dół

O porządkach po remoncie trzeba pomyśleć jeszcze przed nim, zwłaszcza jeśli dom jest zamieszkany – w przypadku pustych mieszkań i domów sprawa jest o wiele łatwiejsza. Najważniejsza kwestia to zabezpieczenie wszystkich powierzchni, czyli mebli, stolarki, podłogi czy sprzętu AGD i RTV. Pomieszczenia, których nie będzie się remontować, trzeba zamknąć, a wejście dokładnie okleić folią budowlaną.

Jedną z zasad, których trzeba się trzymać, jest kolejność czyszczenia powierzchni. Profesjonalne firmy sprzątające oraz wykwalifikowane panie do sprzątania, do których kontakt można znaleźć na stronie oferującej sprzątanie we Wrocławiu, a także w innych miastach, zawsze robią to od poziomów położonych najwyżej do tych położonych najniżej i warto z tej rady skorzystać. Wynika to z faktu, że zabrudzenia w miarę sprzątania lecą w dół, więc czyszczenie najpierw dolnych powierzchni to dokładanie sobie pracy. Porządki trzeba więc zacząć od sufitu, a dopiero później kolejno myć lampy, ściany i meble, w tym również okna. Na sam koniec można zostawić sobie czyszczenie podłóg, a żeby uniknąć tworzenia się błota, trzeba najpierw usunąć kurz i pył, a dopiero później umyć podłogi na mokro.

Sprzątanie na mokro dopiero na końcu

Jednym z najtrudniejszych zadań poremontowych jest pozbycie się pyłu, który dostaje się niemalże wszędzie. Najwięcej powstaje go podczas tynkowania i szlifowania ścian. Wówczas nawet folia zabezpieczająca niewiele pomaga, dlatego podczas porządków trzeba pamiętać o tym, by najpierw dokładnie odkurzyć i zamieść wszystkie pomieszczenia i powierzchnie poziomie. Dopiero po w miarę dokładnym pozbyciu się pyłu, można przystąpić do sprzątania na mokro z odpowiednimi detergentami. Trzeba przy tym pamiętać, że po remoncie pył będzie pojawiać się jeszcze przez jakiś czas.

Profesjonalne wsparcie

Największe trudności sprawia doprowadzenie domu do porządku po remoncie generalnym. W takiej sytuacji, aby nie tracić czasu i nerwów, najlepiej rozważyć zatrudnienie pani do sprzątania, która ma doświadczenie w tego typu zadaniach. Dzięki temu wszystko przebiegnie znacznie szybciej, a dom będzie wyglądał perfekcyjnie. Zatrudnienie takiej osoby nie jest trudne, wystarczy znaleźć serwis specjalizujący się w pośrednictwie pomiędzy osobami szukającymi pomocy w sprzątaniu a osobami oferującymi takie usługi. Jeszcze jedna para rąk do sprzątania po remoncie jest na wagę złota, dlatego nie warto w tej kwestii oszczędzać.

Panie do sprzątania mają duże doświadczenie, ale zawsze należy je uprzedzić, że chodzi o sprzątanie po pracach remontowych. Wówczas mogą one odpowiednio się przygotować i przywieźć ze sobą sprzęt ułatwiający doprowadzenie domu do porządku.