Plakat jako nowoczesna forma dekoracji ścian

plakat

Współcześnie pomalowanie ścian na wybrany kolor to zdecydowanie za mało. I choć multikolorowe tapety już dawno odeszły do lamusa, niemniej jednak zrobiły miejsce dla innych dekoracji. Mowa oczywiście o antyramach i plakatach, które na wyposażeniu minimalistycznie zaprojektowanych przestrzeni, prezentują się osobliwie.

O antyramach w kilku słowach…

Rodzaj antyramy na zdjęcia w dużej mierze jest uwarunkowany wielkością ściany oraz dekoracjami, które będą znajdowały się w jej bliskim sąsiedztwie. Największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się proste, jednokolorowe ramki, najczęściej utrzymane w białej lub czarnej kolorystyce, które można zawiesić w pozycji pionowej, jak i poziomej. W przypadku dużych antyram, dobrym rozwiązaniem jest ich montaż w pionie pojedynczo lub w towarzystwie dwóch lub trzech dodatkowych. Z mniejszych z kolei można utworzyć ciekawy kolaż. Antyramy możemy kupić w pojedynczych sztukach, jak i w zestawie, będących połączeniem kilku zdjęć w różnych ujęciach.

Antyrama + naklejki = dekoracja doskonała

W minimalistycznie urządzonych wnętrzach, pomysłowy koncept liczy się najbardziej. Aby jednak nie sięgać wyłącznie po masowe rozwiązania aranżacyjne, możemy pokusić się o coś bardziej oryginalnego. Mowa w tym przypadku o połączeniu ściennych naklejek z antyramami. Wybór grafik jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś, co najlepiej zobrazuje osobiste oczekiwania, przy okazji wprowadzając do wnętrza klimatyczny nastrój. Dmuchawce, maki, drzewa, wzory abstrakcyjne – od wyboru, do koloru.

Pomysłowa sentencja zamiast grafiki

Na przestrzeni ostatnich sezonów, nie mniejszą popularnością cieszą się naklejki z napisami. Mogą nawiązywać do miłości, domu, rodziny, czyli wartości, które dla wielu z nas powinny być najważniejsze. Wieszane w centralnie położonych częściach kuchni, jadalni czy salonu, przyjmując postać życiowego motta. Co więcej, takie rozwiązanie jest uniwersalne, gdyż nie zajmuje dużo miejsca, co w przypadku mocno ograniczonych metrażem powierzchni, liczy się najbardziej. I choć tego typu plakaty można umieścić bezpośrednio na ścianie, to przyznać należy, że najefektowniej prezentują się za szklaną szybką w antyramie. Alternatywą, równie ciekawą pod kątem aranżacyjnym, jest ich postawienie na komodzie. To jednak nie koniec zalet. Mimo, że współcześnie nie brakuje wielu rozmaitych rozwiązań to jednak zdarzyć się może, że żaden z dostępnych napisów nie odda tego, co tak naprawdę chcielibyśmy na nim przekazać. Wówczas możemy zdecydować się na plakat własnego autorstwa, w najlepszym zakresie oddający naturę domowników i wartości, jakie im towarzyszą.

Dekory i wzory na plakatach

Do udekorowania wyglądu ścian można użyć plakatu ze zdjęciem. To świetna alternatywa dla opisywanych wcześniej sentencji. Polecane w szczególności do salonów i sypialni. Jakie wzory cieszą się największą popularnością? Rozwiązań jest wiele. Wśród nich możemy wyróżnić motyw dzikich zwierząt, wielkomiejskich aglomeracji, kadry ujęte z lotu ptaka, przedstawiające znane osobistości, jak: Marylin Monroe.