Płytki granitowe polerowane i płomieniowane – które wybrać?

płytki

W poszukiwaniu ciekawych i sprawdzonych rozwiązań wykończeniowych, warto przyglądnąć się bliżej płytkom granitowym. Są piękne, dostępne w różnych kolorach, wzorach i metodach wykończenia. Sprawdź która będzie najlepsza dla Ciebie.

W poszukiwaniu ciekawych i sprawdzonych rozwiązań wykończeniowych, warto przyglądnąć się bliżej płytkom granitowym. Są piękne, dostępne w różnych kolorach i wzorach, można je stosować w wielu miejscach, zarówno na dworze jak i wewnątrz budynku. Granit to twarda i odporna na uszkodzenia skała, wykonane z niego płytki granitowe sprawdzą się doskonale w miejscach, narażonych na wzmożony ruch pieszy oraz złe warunki atmosferyczne.

Płytki granitowe

Po opuszczeniu kamieniołomu, granit poddaje się specjalistycznej obróbce. W wyniku różnych procesów powstają piękne płytki granitowe, które w zależności od sposobu wykończenia mogą mieć powierzchnię polerowaną lub płomieniowaną. Pierwsze są błyszczące, ich kolory są głębokie i cudowne, dlatego też przeważnie stosuje się je głównie w celach dekoracyjnych. Płomieniowane również są bardzo stylowe, ale przy tym szorstkie, chropowate, a co za tym idzie, antypoślizgowe. Z tego powodu doskonale nadają się do stosowania na zewnątrz, gdzie pomagają zapobiegać upadkom na śniegu czy lodzie. Płytki granitowe są bardzo wytrzymałe, mało podatne na uszkodzenia i odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, a dodatkowo dosyć łatwo się je czyści. Istotna jest jednak ich impregnacja, która pozwala długo zachować je w odpowiednim stanie, niezależnie od warunków oraz intensywności użytkowania. Jeśli szukacie Państwo płytek granitowych zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu kamiennewnetrza.pl

Płytki granitowe zewnętrzne

Jak już wspominaliśmy, wybierając na zewnątrz budynku płytki granitowe, lepiej postawić na te o wykończeniu płomieniowanym. Można je wykorzystać do wyłożenia tarasu lub ścieżki ogrodowej, zdadzą egzamin też na podjeździe. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie ich na schodach wejściowych do domu – szczególnie zimą lub jesienią, kiedy jest mokro i ślisko, będzie to rozwiązanie nie tylko bezpieczne, ale i eleganckie. Ogólnie rzecz biorąc, granit, jako kamień naturalny, doskonale nadaje się do dekoracji obejścia – komponuje się z roślinnością i pozwala uzyskać estetyczne efekty aranżacyjne.

Płytki granitowe podłogowe

Wykończenie posadzki granitem nadaje jej bardzo eleganckiego charakteru. We wnętrzach warto wybrać polerowane płytki granitowe, które wyglądają przepięknie i podniosą prestiż każdego pomieszczenia. Jasne odcienie płytek granitowych optycznie powiększą przestrzeń, z te w odcieniach beżu, szarości czy brązu świetnie uzupełnią wnętrze w stylu rustykalnym. Rodzajów kolorystycznych granitu, a co za tym idzie wariantów urządzania pomieszczeń jest mnóstwo, warto więc je wykorzystać i udekorować nim na przykład posadzkę w łazience, kuchni czy salonie.

Płytki granitowe mogą mieć wiele zastosowań i wzorów, z łatwością można je wykorzystać niemal w każdej aranżacji. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale też estetyczne i trwałe – dlatego też wykorzystanie płytek granitowych jest świetnym pomysłem.