Podnośniki towarowe – kupić czy wynająć?

dzwig

Jak sama nazwa wskazuje, podnośniki towarowe są to konstrukcje, za pomocą których można wykonywać różne prace na wysokościach. Podnośniki towarowe gwarantują sprawny transport, jak i umożliwiają montaż różnych elementów na dużej wysokości.

W ofercie firm, które proponują podnośniki towarowe, możesz znaleźć zarówno te z ręczną regulacją, jak i z elektryczną. Podnośniki towarowe z ręczną regulacją są bardziej praktyczne, ponieważ do ich wydajnej pracy nie potrzebujesz zasilania. Z kolei elektryczne podnośniki towarowe będą dla ciebie idealne, jeśli zależy ci na szybszej i łatwej pracy bez nadwyrężania się.

Podnośniki towarowe – jakie jest ich zastosowanie?

Podnośniki towarowe możesz z powodzeniem stosować:

  • w halach przemysłowych,
  • w magazynach,
  • na placach budowy,
  • przy organizacji imprez plenerowych (np. koncertu).

Musisz pamiętać o tym, że podnośniki towarowe należy umiejętnie dobierać pod względem ich przeznaczenia, a także maksymalnego udźwigu ładunku. Podnośniki towarowe różnią się między sobą także ze względu na maksymalną wysokość, na jaką można unieść widły.

Podnośniki towarowe – czy warto wynająć?

Jeśli zależy ci na tym, by móc jak najszybciej skorzystać z podnośnika towarowego, wtedy zastanów się nad wynajmem. Warto zdecydować się na wynajem, jeżeli wiesz, że będziesz rzadko korzystać z takiego urządzenia. Musisz jednak liczyć się z tym, że firmy, które oferują podnośnik towarowy wynajem, nie zawsze mogą ci przedstawić szeroki wybór konstrukcji tego typu.

Może się więc okazać, że w ofercie takiej instytucji nie znajdziesz podnośnika towarowego, który spełniałby twoje wymagania. Podnośniki towarowe wynajem to oferta godna rozpatrzenia, chociażby z tego względu, że firma zapewnia serwis urządzeń i ich transport.

Podnośniki towarowe – ile kosztuje wynajem?

Chcesz zdecydować się na ofertę podnośniki towarowe wynajem – musisz wiedzieć, że to propozycja dość kosztowna w dłuższej perspektywie czasu. Przykładowo za wynajęcie podnośnika towarowego z udźwigiem do 360 kilogramów zapłacisz za tydzień użytkowania około czterysta złotych. Wszystko zaś będzie zależeć od tego, na jaki model podnośnika towarowego zechcesz się zdecydować. Jeżeli podnośnik towarowy będzie ci potrzebny przez cztery tygodnie, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 1100-1300 złotych.

Podnośniki towarowe – gdzie kupić?

Koszty wynajmu podnośników towarowych są dość duże. Jeżeli chcesz użytkować te konstrukcje nieustannie, wtedy warto wziąć pod uwagę zakup. Podnośnik towarowy montażowy możesz zakupić przez Internet. Wybierz dramix.pl, jeśli chcesz zdecydować się na najlepszy podnośnik w swojej kategorii, który będzie doskonale sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. W ofercie znajdują się aluminiowe podnośniki towarowe, które są bardzo wygodne w transporcie. Konstrukcja ta jest całkowicie zamknięta, a ze względu na obecność kół, możesz łatwo przemieszczać podnośnik towarowy w inne miejsce. Urządzenia te są wyposażone w prostą w obsłudze korbę, która służy do regulacji wysokości. Sprawdź ofertę firmy Dramix już teraz!