Pokrycie dachowe nowoczesnego domu

dom

Projekt Twojego wymarzonego domu skończony? Już nie możesz się doczekać, aż otworzysz drzwi do wyczekanego mieszkania? Jednak zanim to wszystko się stanie, czeka Cię sporo pracy – budowa i wykańczanie budynku pochłaniają czas, nerwy i finanse. Z tego powodu warto wiedzieć, jak zaoszczędzić na niektórych materiałach. W tym artykule opowiemy o ekonomicznym pokryciu dachowym na nowoczesnym domu.

Więźba dachowa nowoczesnego domu

Zanim wybierzesz materiał na dach, musi być wykończona więźba dachowa. Od jej konstrukcji i jakości, w jakiej została wykonana, zależy to, jakie poszycie będziesz mógł kupić. Dlatego już przed projektem więźby wybierz idealny materiał na dach. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić na samej budowie instalacji pod zadaszenie, ale i na samym systemie dachowym.
Pamiętaj, by kupując drewno na więźbę, zwracać uwagę na jego jakość. Nie może być popękane, ani zbyt stare. Wiek poznasz po liczbie słojów. Nie może też być wilgotne, ani rozdwajające się. Bale pod więźbę muszą być najwyższej jakości, ponieważ to od niej zależy nie tylko materiał na dach, ale i jego bezpieczeństwo. W końcu zadaszenie jest ochroną całego domu.

Materiał na dach – jaki wybrać?

Najlepiej przeliczyć koszty, jakie jesteś w stanie pokryć, by położyć dach. Jeśli okaże się, że wolisz zaoszczędzić na poszyciu, by zrobić grubszą termoizolację, wtedy może zainteresuje Cię blacha trapezowa. Jest bardzo lekka i trwała. Nie musisz więc konstruować bardzo mocnej i skomplikowanej więźby. Poza tym, cena blachy tego typu jest niska, ale nie odbija się to w żaden sposób na jej jakości.

Wygląd i gama kolorów blachy trapezowej, czynią ją idealnym materiałem na dach nowoczesnego budynku. Producenci na każdym kroku usprawniają produkcję i projekty tego materiału, więc możesz być pewien, że wybierzesz pokrycie wysokiej klasy, trwałe przynajmniej kilkanaście lat.

Niezastąpiona blachodachówka

Kolejny system dachowy, który warto rozważyć, to oczywiście blachodachówka, którą znają wszyscy. Nie należy jej jednak mylić z dachówką, ponieważ to zupełnie różne materiały. Blachodachówkę możemy kupić w modułach i arkuszach. Dzieli się także na podkategorie, wśród których wyróżnia się karpiówkę, płaską, z posypką lub na rąbek. Ten typ poszycia to także odpowiedzialny wybór, który z pewnością docenisz już po pierwszym roku użytkowania swojego domu.