Poliwęglan – powszechny materiał nie tylko na zadaszenia

poliwęglan

Wybierając zadaszenie, które zostanie zamontowane nad drzwiami wejściowymi do domu czy też nad tarasem większość osób niestety stawia tylko na cenę i wygląd zewnętrzny, a tak naprawdę najważniejsza powinna być jakość zadaszenia oraz jego kształt i materiał, jaki został użyty do stworzenia go.

Z jakiego materiału powinno być zadaszenie?

Patrząc jeszcze kilka lat wstecz, to wśród zadaszeń największą popularnością cieszyły się zwykłe, proste konstrukcje metalowe pokryte blachą. Niestety takie zadaszenia nie dość, że były ciężkie, to nie zawsze spełniały swoją funkcję, a dodatkowo blacha wymagała dodatkowej pielęgnacji w postaci czyszczenia i malowania. Dziś na rynku można przebierać wśród zadaszeń, a najchętniej zainteresowani sięgają po poliwęglan, który ma doskonałą odporność na niskie temperatury, a co ważne jego waga nie wymaga stosowania skomplikowanych konstrukcji. Na uwagę zasługują również zadaszenia wykonane z twardego hartowanego szkła, które dodatkowo wzmacniane jest specjalną folią chroniąca przed uszkodzeniami.

Poliwęglan – gdzie można stosować takie zadaszenie?

Oczywiście daszki pokryte poliwęglanem sprawdzą się nie tylko jako ochrona drzwi, lecz również można stosować je nad okna, jako zadaszenia tarasów czy nawet przy budowie wiat garażowych. Warto jednak wcześniej sprawdzić jak duże zadaszenie będzie potrzebne, gdyż większość gotowych rozwiązań przeznaczonych do samodzielnego montażu ma określone rozmiary.

Czy opłaca się samodzielnie robić zadaszenie?

Cóż wszystko zależy od umiejętności oraz zasobów portfela. Niestety zabierając się za budowę zadaszenia na własną rękę, trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Gotowe daszki poliwęglanowe klasyczne bądź łukowe kosztują kilkaset złotych, co wcale nie stanowi wygórowanej ceny. Sam w sobie poliwęglan jest bardzo drogim materiałem, a do kosztów trzeba doliczyć jeszcze konstrukcję i dodatkowe mocowania więc reasumując koszty, to na pewno gotowe zadaszenia będą bardziej opłacalną inwestycją, a co ważne można będzie liczyć na ich trwałość oraz solidne wykonanie.

Szklarnie z poliwęglanu- to się opłaca

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, cieszą się również szklarnie ogrodowe wykonane właśnie z poliwęglanu komorowego. Takie konstrukcje są banalnie proste w montażu, jak i demontażu. Co ważne szklarnia zapewnia doskonałą izolację termiczną, więc można wykorzystywać ją zarówno do uprawy ziół, kwiatów, jak i warzyw.

Gdzie można nabyć zadaszenia i szklarnie?

Takie produkty wykonane właśnie z poliwęglanu są dziś powszechnie dostępne, jednak warto nabywać je u zaufanych sprzedawców takich jak https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu, gdzie zadowolenie klienta zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu. Koszty zakupu zadaszeń, jak i szklarni uzależnione są przede wszystkim od wielkości i kształtu, warto więc wcześniej dokładnie zmierzyć jakie zadaszenie będzie odpowiednie a dopiero później składać zamówienie. Jeśli chodzi o szklarnie ogrodowe, to na szczególną uwagę zasługują te, których konstrukcja została wykonana z aluminium.