Pomysł na aranżację małego mieszkania

pokój

Ze względu na niewielką przestrzeń małe mieszkania są dość trudne do aranżacji, dlatego idealnie sprawdza się w takim przypadku minimalistyczny styl skandynawski, który charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i funkcjonalnością, dzięki czemu skandynawskie wnętrza są eleganckie i przestronne.

Skandynawski design kocha biele, beże i szarości. Jasne ściany, podłogi i meble w stylu skandynawskim rozjaśnią mieszkanie, optycznie je powiększając. Podobny efekt uzyskamy, gdy jedną ze ścian pomalujemy na ciemniejszy kolor – idelanie sprawdzią się w takim przypadku odcienie szarości. Takie rozwiązanie optycznie powiększy małe wnętrze, dodając mu głębi i charakteru. Bardzo ważne jest również oświetlenie, w małych pomieszczeniach idealnie sprawdzi się oświetlenie punktowe, które sprawi, że wnętrze będzie wydawało się o wiele bardziej przestronne i większe.

Meble w stylu skandynawskim

Oprócz jasnych barw, bardzo ważny jest również odpowiedni dobór mebli w stylu skandynawskim. Powinny być eleganckie, komfortowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. W kuchni idealnie sprawdzi się wyspa, która jednocześnie może pełnić rolę blatu oraz stołu, przy którym cała rodzina zje śniadanie czy obiad. Zamiast dużych postawnych szaf i szafek, warto zastanowić się nad niewielką garderobą, która schowa wszystkie nasze rzeczy lub dużą szafą z przesuwanymi drzwiami w kolerze ściany, dzięki czemu nie będzie aż tak widoczna. W pokoju dziennym, który w kawalerkach często połączony jest z kuchnią, idealnie sprawdzi się komfortowa sofa z funkcją spania Narcisser, która jest bardzo elegancka i wyjątkowo funkcjonalna. W ciągu dnia może służyć domownikom do wypoczynku jako zwykła sofa, a nocą spełniać rolę łóżka, takie rozwiązanie to duża oszczędność miejsca. W małym salonie sprawdzi się także piękna i gustowna ławeczka Humlen w połączeniu z wygodnym fotelem skandynawskim z najnowszej kolekcji Skandicsofa. Bardzo ciekawym i funkcjonalnym meblem jest także dwuosobowy fotel  skandynawski Ginster, który łączy w sobie cechy fotela skandynawskiego i małej sofy, dzięki czemu pozwala na wypoczynek zarówno jednej, jak i dwóm osobom.

Kolejnym bardzo ważnym elementem podczas aranżacji mieszkania są dodatki, które ocieplą jasne, ascetyczne i bardzo minimalistyczne wnętrze. Z meblami w stylu skandynawskim idealnie skomponują się pozornie rozrzucone poduszki i pledy w różnych wzorach oraz ciemnych i ciepłych kolorach. Miękkie dywany i długie zasłony dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego uroku i domowego klimatu, a co najważniejsze przytulności. Domowe ciepło zapewnią również zdjęcia w prostych ramkach, pamiątki rodzinne, a także rośliny w doniczkach i książki na półkach.