Produkuj własny, tani prąd, dzięki przydomowym turbinom wiatrowym

wiatr

Istnieją rozwiązania, dzięki którym możesz samodzielnie, na własnym terenie wytwarzać prąd. Niewielka, w stosunku do długoterminowego zysku inwestycja jest bardzo opłacalna. Dowiedz się więcej o pionowych turbinach wiatrowych i szybko zacznij oszczędzać!

Ciekawa propozycja

Obecnie na czasie są wszelkie alternatywne źródła pozyskania energii. Jednym z nich jest elektrownia wiatrowa. Przez setki lat ludzie wykorzystywali wiatraki, jednak ich osie umieszczane były w poziomie. Dzisiejsza myśl techniczna pozwoliła na skonstruowanie wiatraka o tzw. pionowej turbinie, której oś umieszczona została prostopadle do ziemi. Naukowcy odkryli, że wiatraki tego typu, w odróżnieniu od klasycznych modeli, reagują nawet na najmniejsze podmuchy wiatru. Turbiny pionowe są bezpieczne dla środowiska i można montować je bezpośrednio na budynku domu, czy też w najbliższym sąsiedztwie zabudowań. Warto dodać, że postawisz je w miejscu, gdzie nie ma możliwości uzyskania zgody na zbudowanie klasycznej elektrowni wiatrowej.

Taniprad.org.pl ma w swojej ofercie pionowe siłownie wiatrowe. Średnie gospodarstwo domowe potrzebuje ok. 4- 5 MWh rocznie, a taką ilość z łatwością można sobie samodzielnie uzyskać. Nasza nowoczesna turbina pracuje bezgłośnie i jest bardzo wydajna. Zainstalujesz ją również na terenach zurbanizowanych, co odróżnia ją od klasycznego, hałasującego wiatraka.

Dla podmiotów biznesowych firma oferuje kompleksową realizację inwestycji. Pomagamy w pozyskaniu dotacji finansowej, dzięki czemu szybko możliwe staje się zyskowne uruchomienie turbiny.

Cechy pionowej siłowni wiatrowej

Turbina VAWT uzyskuje prawie 3 razy więcej prądu w stosunku do instalacji fotowoltaicznych. Posiada wiele zalet, takich jak: ciche funkcjonowanie, praca niezależnie od kierunku wiatru, brak obecności drgań, startowanie przy małym wietrze, wysoka wydajność, szeroki zakres mocy, długa żywotność (do kilkudziesięciu lat), bezpieczeństwo ekologiczne (nie zagraża ptakom). Energia elektryczna siłowni wiatrowej zostaje wytworzona w generatorze napędzanego przez łopaty wirnika. Generator zmienia energię kinetyczną ruchu obrotowego wirnika w energię elektryczną. Im lepiej współpracuje generator z wirnikiem, tym cała elektrownia jest wydajniejsza.

Opłacalna inwestycja

Specjaliści twierdzą, iż przydomowa turbina wiatrowa o mocy 5 kW produkuje w ciągu roku od 4380 do 8760 kW. Średnia cena za prąd wynosi ok. 0.65PLN. Z prostego obliczenia wynika, że możesz (średnio, w ciągu roku) oszczędzić ok. 4000PLN. Opłacalność użytkowania zależy jednak także od regionu, aktualnych cen energii, usytuowania turbiny oraz tego, czy w danym miejscu jest wietrznie. Ryzyko posiadania siłowni wiatrowej powstaje wtedy, gdy nastają okresy całkowicie bezwietrzne. Instalację natomiast można śmiało traktować jako dodatkowe źródło prądu – w tej sytuacji warto rozważyć zakup turbiny o mniejszej mocy, np. 3Kw. Wielu entuzjastów pionowej siłowni wiatrowej twierdzi jednak, że wystarcza im ona całkowicie do zaspokojenia potrzeb energetycznych domu.