Projekty domów do 100m2

dom

Planując budowę domu, trzeba przemyśleć jaki metraż będzie wystarczający. W wielu przypadkach sprawdzą się domy do 100 m2, które będą praktycznym rozwiązaniem. Mniejsze domy mają wiele zalet, poczynając od oszczędności dotyczących remontu czy wyposażenia, po koszty użytkowania. Projektanci z House Collection zadbają o każdy szczegół i wezmą pod uwagę oczekiwania i możliwości finansowe klientów.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Projekty małych domów są tworzone dla osób, które cenią sobie własny ogród, garaż czy przestronne wnętrze. Sprawdzą się w przypadku singli, par czy seniorów. Dom o mniejszym metrażu to dobry pomysł także dla rodzin z jednym dzieckiem. Budowa własnego domu może okazać się bardziej opłacalna niż zakup dużego mieszkania. Dokładnie przemyślany układ pomieszczeń docenią mieszkańcy domu oraz goście. W małych domach projektuje się garaże wolnostojące z jednym lub dwoma stanowiskami.

Niższe koszty utrzymania

Budowa domu to dość duże przedsięwzięcie. Podczas projektowania House Collection bierze pod uwagę budżet klientów oraz ich oczekiwania dotyczące domu. Projektanci oferują bardzo różnorodne rozwiązania pozwalające na zadowolenie wymagających klientów o różnych gustach. Na stronie znajdziemy projekty domów do 100 m2 z kosztorysem. Klient już na etapie budowy domu zna orientacyjną cenę i może zaplanować inwestycję. Warto wiedzieć, że każdy metr aranżacji domu oznacza konkretny koszt. Mniejszy metraż oznacza znacznie niższe koszty wyposażenia czy remontu. Zyskamy wówczas dodatkowe środki na wyposażenie lepszej jakości, np. designerskie dodatki i oryginalny wystrój. Rozwiązanie docenią osoby, które cenią sobie bardziej szlachetne przedmioty i długoletnie wyposażenie wysokiej jakości. Mniejszy dom to nie tylko niższe koszty wynikające z budowy i wyposażenia. Okazuje się bowiem, że mniejszy metraż oznacza także mniejsze opłaty za ogrzewanie, prąd czy środki czystości.

Zalety domów do 100 m2

Projektanci w mniejszych domach zastosują rozwiązania pozwalające połączyć funkcjonalność i atrakcyjne wizualnie połączenia. W projekcie domu można zaaranżować poddasze, które będzie dodatkową powierzchnią użytkową. Możliwe jest również wybranie parterowego domu z tarasem i miejscem do grillowania. Podczas planowania przestrzeni projektanci zadbają o rozmieszczenie dodatkowych pomieszczeń: pralni, garderoby czy spiżarni. Pracownicy House Collection mają duże doświadczenie w tworzeniu praktycznych rozwiązań. Mały metraż domu ma wiele zalet, które docenią mieszkańcy. Klient nie będzie potrzebował dużej działki, ponieważ mały metraż można zaplanować nawet na ograniczonej przestrzeni. Sporą zaletą jest także wspomniana wcześniej oszczędność podczas aranżacji czy codziennego użytkowania domu. Mniejszy dom znacznie łatwiej ogrzejemy lub ochłodzimy.