Jak przechowywać zimą ogrodowe meble z technorattanu?

meble

Technorattan to tworzywo, które staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Nie dość, że jest ono wytrzymałe, to na dodatek wygląda bardzo oryginalnie i modnie.

Włókno technorattanowe – co to takiego?

Technorattan powstaje z tworzywa sztucznego – polietylenu. Jest to materiał przyjazny środowisku, który podlega recyklingowi. Dodatkowo, jego wytwarzanie nie ma negatywnych skutków dla przyrody. Dzięki temu, zyskał uznanie w oczach zwolenników trendu eko. Technorattan jest doskonałą imitacją rattanu i świetnie nadaje się do wyplatania mebli ogrodowych.

Właściwości mebli technorattanowych

Technorattan jest bardzo wytrzymały i odporny na działanie czynników mechanicznych. Włókna nie podlegają odkształceniu, jak to się ma w przypadku naturalnego materiału. Nawet w przypadku długotrwałego nacisku, technorattan zachowa swój pierwotny kształt. Ogromną zaletą tego tworzywa jest to, że nie działają na nie zmienne warunki pogodowe. Nawet siarczysty mróz czy palące słońce nie mają wpływu na kolor czy kształt. Dodatkowo, meble z technorattanu są odporne na wilgoć. W trakcie upałów włókna materiału delikatnie miękną, a w zimie nieznacznie twardnieją. Procesy te zachodzą jednak bez uszkadzania włókien. Tachnorattan jest wybarwiony w trakcie produkcji, dlatego nie zmienia koloru w trakcie użytkowania. Poza tym, materiał może mieć kontakt z żywnością. Meble z technorattanu mogą służyć nawet kilkanaście lat, z racji ich wysokiej wytrzymałości. Dodatkowo, produkty z tego tworzywa są lekkie, więc można bardzo łatwo je przenosić. Bogatą ofertę mebli technorattanowych można znaleźć na: https://cloveris.pl/pl/c/Meble-technorattan/14. Takie produkty świetnie nadają się do ogrodu, albo na taras.

Konserwacja i przechowywanie mebli z technorattanu

Jak już było wspomniane, technorattan jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Z racji tego, meble z tego materiału są proste w utrzymaniu. Ewentualne zabrudzenia wystarczy zmyć wodą z dodatkiem mydła. Do pozbycia się kurzu z przedmiotów wystarczy woda z węża ogrodowego. Na trudniejsze zabrudzenia najlepiej użyć specjalnych detergentów, dostosowanych do tego materiału. Technorattan jest odporny na wodę i mróz, dlatego nie ma konieczności jego konserwacji. Pozostawienie mebli na zewnątrz podczas deszczu, nie stanowi żadnego problemu. Nie mniej jednak oczywistym jest, że podczas zimy najlepiej owinąć meble folią i przechować je w szopie, albo na strychu. Mimo wysokiej wytrzymałości, nie warto narażać produktów na działanie czynników pogodowych.

Jak widać technorattan ma wiele zalet i dodatkowo nie jest trudny w utrzymaniu. Nic więc dziwnego, że grono odbiorców mebli z tego materiału ciągle rośnie. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele modeli produktów z technorattanu, więc konsumenci mają ogromny wybór estetycznych i modnych mebli. Zestawy wypoczynkowe bardzo łatwo komponują się z aranżacją ogrodu czy tarasu. Dodatkowo, takie produkty są wygodne i komfortowe w użytkowaniu.