Przenieś wakacje do kuchni

kuchnia

Wakacyjny nastrój, ciepłe letnie dni i noce – kto nie chciałby zachować takie stanu na dłużej. Jest na to metoda. Aranżacja kuchni w stylu, który swoją sielskością będzie przywoływał wspaniałe wspomnienia. Wystarczy kupić meble kuchenne w odpowiednim stylu.

Lato to w Polsce czas wypoczynku, ale też remontów. Czas relaksu niestety nie trwa długo, wracamy do domu z głową pełną przeżytych przygód, często też nowych fascynacji kulturą innych krajów. Na tyle silnych, że chcemy zachować je na dłużej. Na szczęście nie musimy zmieniać miejsca zamieszkania, by cieszyć się egzotycznym klimatem na co dzień. Pod wpływem nowych wrażeń często decydujemy się na przeprowadzenie remontu i kupienie nowych mebli kuchennych. Sprzyja temu dobra pogoda i więcej wolnego czasu.

Meble kuchenne. Z duchem wakacji

W świat wakacyjnych wspomnień, rodzinnego ciepła i dobrego humoru przeniesie nas aranżacja kuchni w stylu rustykalnym. Zakup mebli kuchennych przywodzących na myśl czas dzieciństwa i chwil spędzanych u babci, to recepta na dobre samopoczucie przez cały rok. W tym przypadku stawiamy na drewniane meble kuchenne, raczej w naturalnych wybarwieniach, bielone ściany, tkaniny z florystycznymi akcentami, ażurowe firanki lub zazdrostki. W przypadku mebli warto poszukać zestawów z przeszkleniami, które można wykończyć tkaniną. Żeby uzyskać spójność stylistyczną może to być materiał zastosowany na firankach. Podobny efekt uzyskamy, tworząc kuchnię w stylu prowansalskim. Tu królują biele, drewno w białym wybarwieniu i akcenty w kolorze lawendowego fioletu. Zarówno w jednej, jak i w drugiej aranżacji powinny pojawić się kwiaty i zioła: tymianek, rozmaryn, bazylia, majeranek, warkocze czosnku. Ostatni typ aranżacji przywodzącej na myśl wakacje to style inspirowane konkretnym miejscem, np. niezwykle modnym stylem greckim. Również tutaj należy postawić na meble kuchenne, wykonane z drewna, koniecznie białego. Do tego duży stół, który pomieści całą rodzinę. W stylu greckim obowiązkowe są połączenia niebieskiego kobaltowego z bielą, które mają kojarzyć się z kolorem morza i pięknego niebieskiego nieba. Może pojawić się na rantach mebli kuchennych i w dodatkach – obrus w biało-niebieskie pasy, poduszki na oparciach krzeseł, podkładki pod talerze, roleta w charakterystycznym niebieskim odcieniu. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, konieczne jest wybranie mebli kuchennych dobrej jakości, wszak mowa tu o drewnianych propozycjach, które mają posłużyć nam przez lata. Jednym z producentów doskonałych mebli kuchennych jest firma STOLKAR.