Renowacja i odnawianie jako skuteczne metody na oszczędzanie

pokój

Sposobów na oszczędzanie jest sporo jednym z nich renowacja i naprawa wyeksploatowanych rzeczy np. ubrań i mebli. Dowiedz się jak to zrobić i zaoszczędzić!

Co odnowić i zaoszczędzić? Czyli renowacja starych mebli

Wybierając meble do domu ważną kwestią oprócz oczywistych walorów estetycznych, jest materiał oraz jakość wykonania. Załóżmy, że kupujesz stół z czterema krzesłami w taniej wersji jesteś w stanie zapłacić za niego 1 tys. zł. Niestety trwałość tych mebli musisz raczej liczyć w miesiącach, a nie lata. Jeśli jednak podczas wyboru zrobisz dobry research i wybierzesz zestaw np. z dębu. To co prawda początkowo wydasz więcej pieniędzy, ale masz pewność co do jakości tych mebli. Więc, zamiast wyrzucać je po pięciu czy dziesięciu latach, wystarczy, że punkt usługowy odpowiedzialny za odnawianie mebli.

Ceny za element mogą się różnić – ile kosztuje renowacja starych mebli?

– w województwie mazowieckim za renowację krzeseł zapłacisz ok. 55 zł/sztuka, a za mały stolik 150 zł/sztuka.
– w województwie małopolskim za renowację krzeseł zapłacisz ok. 60 zł/sztuka, a za mały stolik 155 zł/sztuka.
– – w województwie dolnośląskim za renowację krzeseł zapłacisz ok. 54 zł/sztuka, a za mały stolik 140 zł/sztuka.
Sam widzisz, że początkowe wydanie większej sumy za meble i późniejsze odnawianie mebli może okazać się sporą oszczędnością.

Kupuj z głową i oszczędzaj – renowacja butów

Podobna sytuacja może wystąpić w momencie zakupu butów czy płaszcza – jeśli wybierzesz słabszą jakość z tzw. sieciówek, twoje ubrania przetrwają dosłownie kilka wyjść. Dobrym przykładem mogą być buty – chcesz kupić elegancje buty (w sieciówce zapłacisz za nie ok. 130 zł) decydując się na zakup droższych (skórzanych) początkowo faktycznie wydasz więcej (ok. 600 zł). Ale masz pewność, że takie buty wytrzymają nawet kilka lat. W przypadku mały zniszczeń możesz punkt usługowy „renowacja butów” i za około 50 zł odnowić buty. Sporo praktycznych i skutecznych metod, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze znajdziesz na blogu Finagoo http://finagoo.pl/.

Odnawiane odzieży? Możesz sporo zaoszczędzić!

W przypadku rzeczy czy ubrań wysokiej jakości początkowy wyższy wydatek może wiązać się z oszczędnością. Ponieważ wytrzymają one nawet kilka lat, a w przypadku zniszczeń bądź objawów „starości” możesz skorzystać z usług, jaką jest renowacja starych mebli, renowacja butów czy odnawianie odzieży (np. płaszcz – czyszczenie i farbowanie ok. 250 zł).