Renowacyjne bramy garażowe

garaż

To, że w nowym budownictwie inwestuje się w nowoczesne bramy garażowe nie jest dla nikogo zaskakujące. Natomiast, coraz częściej w starszych domach również inwestuje się w nowe, zautomatyzowane bramy. Mają one bowiem lepsze parametry, są bardziej komfortowe i wygodne.

Wymiana bramy na nową

Kiedy przy domu mamy stary garaż lub starą bramę i myślimy o tym, aby innowacyjne napędy do bram znalazły się na naszej posesji to musimy wiedzieć, że oferty profesjonalnych producentów pozwolą to zrobić szybko, sprawnie, bezawaryjnie i wcale nie przy takich dużych kosztach. Najczęściej stare bramy wymienia się na bramy segmentowe. Niestety, często okazuje się, że rozmiary starych bram nie pokrywają się z rozmiarami bram nowych. Wówczas, do wyboru są trzy opcje. Pierwsza z nich opiera się na tym, że można zostawić starą i nieekonomiczną bramę. Oczywiście, rzadko kto wybiera takie rozwiązanie. Drugie rozwiązanie polega na tym, że można dopasować wymiar specjalny na zamówienie, jednak realizacja takiego indywidualnego zlecenia wiąże się z większymi kosztami. Dlatego, większość klientów wybiera rozwiązanie trzecie i wybiera bramy renowacyjne od wiodących producentów.

Wymiana starej bramy na taką, w której zamontowano napędy do bram opiera się najczęściej na tym, że bramę skrzydłową lub uchylną zastępuje się bramą segmentową. Taka brama gwarantuje lepsze parametry techniczne, a także większy komfort codziennego użytkowania. Przy montowaniu bramy należy jedynie zwrócić uwagę na taki element jak nadproże, a więc na ścianę nad otworem wjazdowym. Problemy z zamontowaniem bramy mogą pojawić się wtedy, gdy nadproże będzie zbyt nisko zamontowane. Wynika to z tego, że brama segmentowa otwiera się do góry, co domaga się dodatkowych centymetrów na umiejscowienie prowadnicy, ościeżnicy, napędu oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych. Jeśli więc nie ma miejsca w nadprożu to najoptymalniej będzie zamontować bramę renowacyjną.

Z kolei, kiedy bramy garażowe montowane są na wewnątrz garażu to do montażu potrzebne będzie jeszcze po 10 centymetrów z każdego boku, po to, aby zamontować ościeżnicę. Kiedy brama jest montowana za otworem garażowym to zmniejszają się koszty renowacji.

Innowacyjne rozwiązania

Podczas montażu bramy garażowej renowacyjnej wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania, dające pewność, że wszystko zostanie zrobione tak jak należy. Jednym z takich rozwiązań jest blenda maskująca. To ona pozwala dopasować bramę o standardowych rozmiarach do istniejącego już otworu. Główną zaletą blendy maskującej jest to, że zmniejsza się całkowity koszt zakupu bramy. Inne walory to: sprawny montaż bez konieczności murowania, oszczędność miejsca, czy też estetyka bramy. Blenda maskuująca ma też takie zalety jak: aluminiowa konstrukcja wysokiej jakości, optymalne dopasowanie fabryczne, czy zakładka profilu o szerokości 44 milimetrów pozwalająca pokrywać nierówności związane z demontażem oraz z wycięciem otworu w bramie.

Warto też przemyśleć, jak jeszcze można będzie wygospodarować dodatkową przestrzeń w garażu. Zazwyczaj, jest to możliwe właśnie dzięki blendzie maskującej. I faktycznie, dobrze będzie wykorzystać takie rozwiązanie. Do niedawna nie wymieniano starych bram na nowe, jednak aktualnie z tego atrakcyjnego rozwiązania korzysta coraz więcej Polaków. Automatyczne bramy z napędem pozwalają zwiększyć komfort codziennego korzystania z pojazdu oraz wyraźnie zabezpieczają teren każdej posesji. Decyzja o tym, aby zamontować taką bramę jest decyzją kluczową i kiedy się ją podejmie, to ma się pewność, że postąpiono słusznie. Koszty nie są duże,a  dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań demontaż i montaż można zrobić bardzo szybko.

Modernizacyjne rozwiązania

Renowacja bram garażowych może odnosić się do bram starych bądź do bram uszkodzonych. Tak czy siak, niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, musimy pamiętać, że kluczowe będzie wybranie nowoczesnych napędów, gdyż takie  napędy do bram sprawdzą się w każdej sytuacji.Co więcej, kiedy zainstalujemy nowoczesną bramę możemy sobie pozwolić na dalsze udogodnienia. Wystarczy chociażby wspomnieć o możliwości zamontowania fotokomórek. Poza tym, można też zamontować dodatkowe urządzenia zabezpieczające. Jeśli wybierzemy producenta znanego z bram renowacyjnych i wybierzemy do montażu doświadczoną ekipę monterów to mamy gwarancję powodzenia takiego posunięcia. Nasza posesja zyska na wartości, a my na co dzień będziemy cieszyć się sporym komfortem.

Renowacje bram to coś, co sprawia, że samochód oraz inne nasze dobra będą maksymalnie zabezpieczone. W związku z tym, warto faktycznie już teraz przyjrzeć się ofercie z tym związanej, kiedy będziemy mieć taki pomysł. Dodatkowo, warto dowiedzieć się szczegółów związanych z parametrami, aby móc dokładnie zaplanować prace naprawcze. Polskie posesje stają się coraz bardziej nowoczesne i rzeczywiście, warto inwestować w automatyczne bramy. Przekształcenie starej bramy w nową wcale nie będzie aż tak bardzo skomplikowane. Oczywiście, wiele zależy od wstępnego projektu.