Rolety do salonu

rolety

Salon to szczególne miejsce w każdym domu. Jest to przestrzeń zarezerwowana zarówno dla ważnych uroczystości rodzinnych, jak i do dziennego wypoczynku. Odpowiednio dobrane rolety pozwolą na swobodne kierowanie przepływem światła – zależnie od nastroju i okoliczności.

W dzisiejszych czasach rolety są oczywistym wykończeniem niemalże każdego pomieszczenia z oknami. Ozdabiają wnętrze, nadają mu klimat i pozwalają na odseparowanie się od świata zewnętrznego, gdy tylko mamy na to ochotę. Na rynku jest dużo modeli i rodzajów rolet. Powoli w zapomnienie odchodzą te przeznaczone do samodzielnego montażu – nie oszukujmy się, nie były estetyczne, a plastikowe prowadnice wykazywały tendencję do odklejania się. Coraz chętniej korzystamy natomiast z oferty sprawdzonych producentów, gwarantujących również profesjonalny montaż. W Gdańsku i Trójmieście jest to między innymi Morg System (http://www.morg.pl/rolety-gdansk/).

Rolety – nowoczesna alternatywa dla firan i zasłon

Ładne, pasujące do wystroju wnętrza rolety z powodzeniem mogą zastąpić nie tylko zasłony w salonie, ale również firany, zwłaszcza wówczas, gdy urządzamy salon w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Bardzo ważne jest, żeby rolety pasowały zarówno stylistycznie, jak i kolorystycznie do wnętrza, w którym zostaną zamontowane. Oczywiście, muszą przede wszystkim prawidłowo spełniać swoje funkcje. W salonie idealnie sprawdzą się rolety „dzień – noc”. Zastosowana w nich tkanina składa się z przezroczystych i zacieniających pasków. W zależności od ustawienia rolety możesz pozwolić na swobodny przepływ światła lub szczelnie zasłonić okno, np. w nocy lub podczas dającego się we znaki upału. Nasłoneczniony salon to oczywiście prawdziwe szczęście dla jego posiadacza, jednak – istnieją takie momenty, gdy masz ochotę schować się przed słońcem gdziekolwiek… Takim miejscem może być Twój własny salon. Jeśli stawiasz na tradycję, lubisz mięsiste tkaniny i cenisz sobie przytulne wnętrza – zapoznaj się z ofertą rolet rzymskich. Rolety rzymskie są niezwykle eleganckie i gustowne. Można w nich zastosować dowolną tkaninę dekoracyjną. W zależności od jej gęstości i koloru możesz osiągnąć efekt całkowitego bądź tylko częściowego zaciemnienia okna. Jest to jedno z najstarszych rozwiązań wśród produktów osłonowych i dekoracyjnych.

Rolety wolnowiszące lub na prowadnicach

Spośród tradycyjnych rozwiązań można wybrać rolety wolnowiszące, montowane na ramie okna, i te przylegające do okna – przymocowane na prowadnicach. Więcej prywatności zapewniają oczywiście te, które tworzą integralną część z oknem, nie pozostawiając prześwitów, np. rolety Prestige. W tym przypadku ważny jest wybór materiału – materiały ciemne, o większej gęstości będą przepuszczać zdecydowanie mniej światła niż cienkie i jasne. Choć – jeśli nie zamierzasz tworzyć w salonie ciemni – rolety w pastelowych kolorach mogą być ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym. Przebijające przez nie promienie słoneczne stworzą niepowtarzalną grę świateł na ścianach. Jaki efekt chcesz uzyskać w swoim salonie?

Kupując rolety, trzeba przede wszystkim dopasować je do wnętrza, ale także należy się zastanowić, jakie funkcje mają spełniać. Czy konieczne jest całkowite zasłanianie okna czy wystarczy tylko delikatna ochrona przed słońcem? To bardzo ważne pytanie.