Rotametry – budowa, rodzaje i przeznaczenie

filtracja wody

Przepływ aplikacji ma bardzo istotne znaczenie w procesach przemysłowych, do jego pomiaru używa się m.in. rotametru. Dowiedz się, z czego zbudowane są te urządzenia, jakie wyróżniamy rodzaje rotametrów i gdzie znajdują zastosowanie.

Budowa rotametrów przepływomierzy

Służą do pomiaru przepływu cieczy w systemach instalacyjnych. Cylinder jest z tworzywa sztucznego. Dzięki niemu możliwa jest ocena natężenia przepływu wody. Ciecz wpływa od dołu. Można obserwować zmianę położenia pływaka w środku oraz sprawdzić natężenie wody. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie, a część jest nieduża i niedroga. Urządzenia te mają zastosowanie firmowe.

Rodzaje rotametrów

Rotametrów jest co najmniej kilka rodzajów. Sprawdzają się znakomicie i mają znaczenie zawsze. Ich jakość jest wysoka, a klienci wybierają takie rotametry do codziennego stosowania. W sprzedaży są rotametry:

  • manometryczne (ciśnieniowe) zwężkowe złożone z pływaka umieszczonego w stożkowej rurze. Są nazywane rotametrami od nazwy pierwszego producenta „Rota” w Niemczech
  • tachometryczne
  • turbinowe
  • komorowe

Wszystkie są bardzo praktyczne i niezmiernie łatwe w obsłudze. Klienci doceniają ich jakość i bardzo chętnie z nich korzystają. Zakup nie czyni uszczerbku w budżecie.

Sprawdź ofertę rotametrów na https://gambitsystems.pl/rotametry

Gdzie stosuje się rotametry?

Rotametry służą do mierzenia natężenia przepływu gazu czy też cieczy w instalacjach laboratoryjnych, wodnych, przemysłowych, solarnych. Można dokonać pomiarów bardzo szybko i niezmiernie ekonomicznie. Klienci cenią takie rozwiązania i są nimi zainteresowani zawsze. Wysoka jakość to coś, co się sprawdza i daje klientom wiele dobrych rozwiązań. Zadowolenie z takich rotametrów to rzecz oczywista. Nie trzeba inwestować w bardzo drogie urządzenia, można zaoszczędzić na ich zakupie. O wiele lepiej kupować solidne i trwałe rotametry niż inne urządzenia – komputery czy bardzo drogie kompleksowe instalacje. Rotametr jest precyzyjny, ale należy do rzeczy niedrogich. W jaki sposób wybrać dobry rotametr? Należy zwrócić uwagę na certyfikaty oraz atesty. Tylko takie dobrze przygotowane urządzenia sprawdzają się tak, jak żadne inne. Klienci doceniają to, co dla nich najważniejsze, przydatne im i zawsze dostosowane do ich potrzeb. Kupując przepływomierz należy wziąć pod uwagę jakość oraz rodzaj przepływomierza. Ważne są długość i rozdzielczość skali pomiarowej. Po analizie takich parametrów można wybrać świetne urządzenie, które znakomicie się sprawdzi i będzie dawało pełne zadowolenie. Klienci chętnie wybierają to, co dla nich ważne, czyli urządzenia dobrej jakości i  niedrogie.