ROTHLEHNER – sprzedaż podnośników i usługi z nią związane

ROTHLEHNER – sprzedaż podnośników i usługi z nią związane

Każda firma, która prowadzi działalność w skład której wchodzą prace wysokościowe z wykorzystaniem podnośników, podestów ruchomych lub zwyżek, wie jak ważne jest wsparcie przy ich zakupie oraz w trakcie użytkowania.

Jest to ten rodzaj sprzętu, który podlega bardzo intensywnemu i długotrwałemu wykorzystaniu, przez co jest narażony na duże obciążenia i uszkodzenia. Dlatego dla użytkowników bardzo ważne jest wsparcie techniczne. Wsparcia potrzebują często już w trakcie wyboru podnośnika najlepiej dopasowanego do wykonywanych prac, a także przy szkoleniu pracowników oraz przy przeprowadzaniu kontroli technicznych sprzętu. W każdym z tych zakresów firma ROTHLEHNER oferuje pomoc użytkownikom podnośników koszowych i innych podestów ruchomych.

Sprzedaż oraz doradztwo przy zakupie podnośników

Każdy zakup sprzętu specjalistycznego powinien być poprzedzony  wnikliwą analizą rynku, by kupujący miał pewność, że wybrany sprzęt jest nie tylko doskonale dopasowany do jego wymagań, ale również jest dobrej jakości, łatwy w obsłudze, a przede wszystkim bezpieczny. Dlatego też warto przed zakupem zasięgnąć opinii specjalistów, którzy posiadają bogatą wiedzę o dostępnych na rynku podnośnikach koszowych, zwyżkach i podestach ruchomych.

Tego typu pomoc świadczą doradcy handlowi ROTHLEHNER, którzy dzięki bogatym doświadczeniom, własnej karierze zawodowej oraz ciągłemu prowadzeniu rozmów z klientami, są w stanie najlepiej dobrać sprzęt do potrzeb danego klienta i wykonywanych przez jego firmę prac. Dzięki rozmowie z nimi klienci zyskują szersze spojrzenie na możliwości wyboru właściwego typu maszyn lub jest im łatwiej wybrać konkretny model, najlepiej dostosowany do planowanych prac. Oczywiście doradztwo skupia się przede wszystkim na parku maszynowym dostępnym w ofercie firmy ROTHLEHNER.

Firma dysponuje sprzętem producentów najlepszych światowych marek, między innymi Haulotte, Denka Lift, GSR, PB LIFTTECHNIK, FALCON SPIDER, DIECI. Wśród  dostępnego sprzętu znajdują się podnośniki nożycowe, przegubowe, teleskopowe i masztowe a także ładowarki teleskopowe. Spośród nich każdy z klientów może wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiadające jego potrzebom. Dostępne są rozwiązania dedykowane do prac we wnętrzach lub do prac prowadzonych w terenie, w tym także w trudnych warunkach. ROTHLEHNER dysponuje podnośnikami samojezdnymi, na przyczepach lub montowanymi na autach. Dostępne są w jego portfolio również rozwiązania specjalne dostosowane do prac w trudnych warunkach – samo pionujące, zaopatrzone w gąsienice i wsporniki lub składane do bardzo kompaktowych rozmiarów.

Z tak bogatego portfolia, każdy klient może wybrać podnośnik lub zwyżkę najlepiej pasujące do  specyficznych warunków prowadzonych przez niego prac. Jeżeli jednak i to okaże się za mało, firma oferuje możliwość wykonania rozwiązania specjalnie dostosowanego do potrzeb klienta. Sprzęt wykonywany na miarę staje się coraz bardziej popularny, ponieważ idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania.

W ramach dalszych usług sprzedażowych, firma ROTHLEHNER oferuje również pomoc przy znajdowaniu finansowania na zakup sprzętu. Dzięki temu klient może więcej czasu poświęcić na prowadzenie prac.

Wynajem i sprzedaż sprzętu używanego

Nie każda z firm jest nastawiona na zakup nowego sprzętu do prac wysokościowych. Niekiedy ich model biznesowy opiera się o użytkowanie zwyżek jedynie w formie wynajmu lub wolą zainwestować w sprzęt używany, który jest tańszy, co nie oznacza gorszy.

Dla klientów, którzy użytkują sprzęt  krótkookresowo i często nie zatrudniają nawet pracowników do jego obsługi ROTHLEHNER oferuje możliwość wynajmu podnośników, istnieje również wariant wynajmu podnośnika wraz z usługą operatora. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że firma nie musi inwestować ani do sprzętu, ani w zatrudnianie i szkolenie pracowników.

Drugim wspomnianym już wariantem jest kupno sprzętu używanego. Podnośniki i podesty ruchome oferowane w portfolio ROTHLEHNER, to maszyny, które przeszyły serwisowanie. Ich stan techniczny został starannie skontrolowany i posiadają pełną dokumentacje techniczną oraz przeszyły kontrolę Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki temu nowy właściciel ma pewność, że kupuje sprzęt w pełni sprawny i bezpieczny.

Serwis i szkolenia

ROTHLEHNER jest firma, która dba o swoich klientów, nawet kiedy sprzedaż jest już sfinalizowana, dzięki temu zyskuje zaufanie w coraz szerszych kręgach. Duże znaczenie w działalności firmy ma serwisowanie podnośników i zwyżek. Firma rozwinęła na ten cel dział, który skupia się jedynie na utrzymaniu maszyn klientów w doskonałej kondycji.

Firma posiada dwie w pełni wyposażone hale przeznaczone do prowadzenia napraw. Posiada również dwa auta serwisowe, które jeżdżą po centralnej i zachodniej Polsce, by móc szybko przeprowadzić naprawy bezpośrednio u klienta. W ramach serwisowania klient może liczyć także na pełne serwisowanie akumulatorów i wymianę olejów. Dział serwisu prowadzi również przeglądy oraz coroczne badania UDT.

Kolejną usługą, która uzupełnia działalność ROTHLEHNER to prowadzenie szkoleń dla operatorów. Szkolenia zapewniają pracownikom znajomość różnego rodzaju sprzętu, umiejętność efektywnej i bezpiecznej pracy z podnośnikami i zwyżkami. Wszystkie organizowane przez firmę szkolenia są zakończone egzaminami Urzędu Dozoru Technicznego.