Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

dom

Sprzedaż nieruchomości, nawet w tak dużym mieście jak Wrocław, nie jest  prostym zadaniem. Przede wszystkim, wymaga poświęcenia mnóstwo czasu – najpierw należy wykonać analizę rynku w celu ustalenia odpowiedniej ceny, następnie konieczne jest wykonanie zdjęć nieruchomości, przygotowanie ogłoszenia oraz spotykanie się z potencjalnymi kupcami. Co zrobić, aby łatwo i szybko sprzedać mieszkanie we Wrocławiu?

Najbardziej poszukiwane mieszkania

Nie wszystkie nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem. Najtrudniej jest sprzedać mieszkania wymagające remontu, znajdujące się w nieatrakcyjnej okolicy, mało ustawne, a także bardzo duże lub wręcz przeciwnie – zbyt ciasne.  Największym popytem cieszą się wygodne i tanie kawalerki, a także mieszkania 2- i 3- pokojowe, idealne dla małej rodziny.

Duże znaczenie dla atrakcyjności nieruchomości ma jej lokalizacja- najbardziej pożądanymi dzielnicami są Krzyki oraz Fabryczna, sporym zainteresowaniem cieszy się także dzielnica Psie Pole.

Najłatwiej jest sprzedać mieszkanie, które zostało wybudowane po roku 2000, jest utrzymane w dobrym stanie i nie zadłużone. W gorszej sytuacji są mieszkania w starym budownictwie, ponieważ nie ma na nie dużego popytu.

Duży problem dla właściciela stanowi nieruchomość, która nie ma uregulowanego stanu prawnego, bądź jest obciążona długami. Samodzielna sprzedaż takiego mieszkania właściwie graniczy z cudem!

Jak sprzedać mieszkanie we Wrocławiu w krótkim czasie?

Mimo tego, że Wrocław jest bardzo wymagającym rynkiem, istnieje sposób na prostą i szybką sprzedaż każdego mieszkania, niezależnie od jego metrażu, lokalizacji oraz stanu. Wystarczy skierować się do firmy, która zajmuje się skupem nieruchomości- jej przedstawiciele wycenią mieszkanie, zaoferują korzystną cenę rynkową, a nawet pomogą w sporządzeniu wymaganej dokumentacji! W tego rodzaju firmach pracują profesjonalni rzeczoznawcy, a także ludzie będący najlepszymi specjalistami w branży nieruchomości.

Skup nieruchomości Wrocław powinien zainteresować każdego, kto chce w krótkim czasie i za dobrą cenę odsprzedać swoje mieszkanie. Przedmiotem sprzedaży może być praktycznie każda nieruchomość – profesjonalne firmy odkupują nawet nieruchomości wymagające remontu, zadłużone, z obciążeniem hipotecznym. Transakcja przebiega szybko, dzięki czemu w krótkim czasie właściciel mieszkania może cieszyć się z uzyskanej gotówki. Firmy skupujące nieruchomości pozwalają swoim klientom oszczędzić mnóstwo czasu oraz nerwów, które wiążą się z samodzielną sprzedażą mieszkania.