Salon w nowoczesnym stylu – jak wybrać odpowiednie meble?

salon

Marzy Ci się wprowadzenie do swojego wnętrza stylu nowoczesnego i chcesz wiedzieć, jakie meble będą odpowiednie? Salon w nowoczesnym stylu przypadnie do gustu domownikom, a i przybyli goście również odnajdą się w takim anturażu. Spójrz, jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu i czym charakteryzuje się ten styl.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Styl nowoczesny powstał w przeciwwadze do przepychu modnego w XIX wieku. Tworzący się przez kilkadziesiąt lat styl nowoczesny jest więc przeciwieństwem przepychu i nieposkromionego bogactwa w wystroju wnętrz. Nowoczesne pomieszczenia są przestronne i jasne, królują otwarte przestrzenie i nienachalna kolorystyka. Wszystko zdaje się mieć swoje miejsce i takie wnętrza cenią sobie miłośnicy harmonii.

W nowoczesnym salonie możesz więc spotkać biel, szarość, beż oraz czerń. Zestawiane są ze sobą w dowolny sposób. Przełamaniem jest czasem intensywny odcień, np. pod postacią wygodnego fotela. Popularne w stylu nowoczesnym są także wzory geometryczne, ale należy pamiętać o tym, by nie przesadzać z ich ilością.

Praktyczne meble – szafki i regały

Salon utrzymany w nowoczesnym stylu powinien charakteryzować się także funkcjonalnością. Pomoże w tym skompletowanie odpowiednich mebli. Jednym z nich może być meblościanka, regał lub witryna. Meblościanka to praktyczny sposób na przechowywanie i spójność poszczególnych elementów tego niemałego mebla. Kompleksowe zestawy zawierają wszystkie meble niezbędne w salonie.

Zamiast meblościanki możesz też zdecydować się na wybrane meble, które najlepiej korespondują z Twoimi potrzebami. I tak, jeśli szukasz miejsca na wyeksponowanie swoich pamiątek z podróży, kolekcji książek czy ceramiki, to doskonałym pomysłem okaże się witryna. Choć podobnie jak meblościanki goszczą w polskich salonach od lat, to te produkowane obecnie można z łatwością dopasować do pomieszczeń nowoczesnych. Do nowoczesnego salonu pasują też komody. Szczególnie dobrze będzie prezentować się prosta komoda o geometrycznym kształcie.

Nie zapominaj też o szafce RTV. To praktyczny mebel w salonie, który prócz względów wizualnych mieści również telewizor, router czy sprzęt do odtwarzania muzyki. Funkcjonalna szafka RTV kryje również w sprytny sposób kable od urządzeń. Funkcjonalne i designerskie szafki RTV znajdziesz w sklepie Furniro: https://furniro.pl/produkty-kategoria/meble/szafki-rtv/. Proponowane tu szafki RTV łączą funkcjonalność z wyjątkowym designem.

Sofa i kanapa do nowoczesnego salonu

Istotne znaczenie w nowoczesnym salonie ma także sofa lub kanapa. Meble wypoczynkowe pełnią wiele funkcji, począwszy od miejsca do popołudniowego relaksu, skończywszy na przestrzeni do przyjmowania gości. Sofa w nowoczesnym salonie powinna być prosta, pozbawiona dużej liczby ozdobników i spójna z całym wnętrzem. W zależności od posiadanego metrażu możesz wybrać skromną kanapę lub też funkcjonalny, bardziej obszerny narożnik. Wszystko to zależy od Twoich potrzeb, preferencji i wizji urządzenia nowoczesnego salonu.