Sielska aranżacja ogrodu? Zobacz, czego nie może w niej zabraknąć

woda

Jeśli mieszkasz już w swoim nowym domu, na pewno chcesz zaaranżować odpowiednio ogród. Podoba Ci się sielski styl? Lubisz odpoczynek w ogrodzie i stawiasz na relaks w kontakcie z naturą? Zobacz, czego nie może zabraknąć w danej aranżacji, zwłaszcza jeśli dysponujesz dość dużym ogrodem. Stwórz miejsce, w którym lato będzie naprawdę komfortowe.

Altanka, by schronić się przed słońcem lub deszczem

Komfortowy ogród to taki, w którym posiadasz swoją oazę spokoju. Jej centrum może stanowić właśnie altana. To miejsce, w którym skutecznie schronisz się przed słońcem czy deszczem. Co więcej, altana w ogrodzie może służyć także jako miejsce letnich imprez na świeżym powietrzu czy wspólnie jedzonych obiadów. Domownicy na pewno ją polubią. Obecnie do wyboru masz niebanalną ilość modeli czy rodzajów altanek ogrodowych. Podejdź do tego praktycznie i wybierz tę, która będzie funkcjonalna, a jednocześnie spodoba Ci się wizualnie.

Oczko wodne, by urozmaicić aranżację

Jeśli lubisz sielski styl i sporą wagę przywiązujesz do aranżacji ogrodu, nie może w nim zabraknąć oczka wodnego. To wyjątkowy element kompozycji, który sprawdzi się zarówno w mniejszych jak i większych ogrodach. Zadbane oczko wodne będzie świetną ozdobą, a także miejscem, w którym możesz hodować np. typowo wodne rośliny.

Zanim zdecydujesz się na wykopanie oczka wodnego w ogrodzie, pamiętaj, że tego typu element aranżacji wymaga sporej uwagi ze strony właściciela. Od razu zaopatrz się w odpowiedni zestaw pielęgnacyjny i pilnuj czystości wody.

Aby jak najlepiej zadbać o oczko wodne wybierz m.in:

To produkty, które będą szalenie przydatne podczas pielęgnacji oraz montowania oczka wodnego w Twoim ogrodzie.

Hamak zamiast leżaka, by idealnie odpocząć

Odpoczynek w ogrodzie kojarzy Ci się praktycznie tylko z wylegiwaniem się na leżaku? Jeśli hołdujesz sielskiemu stylowi i cenisz sobie niespieszne życie, koniecznie wypróbuj hamak! Już po pierwszych chwilach odpoczynku w hamaku zakochasz się w nim na dobre. To opcja o wiele bardziej wygodna niż leżak. Sprawdzi się idealnie podczas poobiedniej drzemki w ogrodzie czy popołudnia z lekturą. Możesz wybrać hamak, który montuje się między dwoma drzewami, bądź opcję przenośną, bez konieczności wieszania.