W jaki sposób wybrać wykonawcę hali stalowej

hala

Hale stalowe to rozwiązanie od lat bardzo chętnie wybierane przez inwestorów planujących zbudowanie obiekty handlowego, przemysłowego lub sportowego. Podobnie jak w przypadku każdej tego typu inwestycji niezwykle istotną kwestią staje się wybór odpowiedniego wykonawcy. Na co powinniśmy zwracać uwagę poszukując firmy, która zbuduje dla nas halę stalową?

Stan na rynku

To pierwsza rzecz, którą sprawdzamy przed skorzystaniem z usług każdego firmy, nie tylko wykonawców hal stalowych. Jest to całkiem naturalne – z góry zakładamy, że przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku od dłuższego czasu zasługują na większe zaufanie, niż te, które dopiero się na nim pojawiły. Generalnie im więcej lat działalności firmy, tym lepiej dla nas jako klientów. Spowodowane jest to tym, iż rynek bardzo skutecznie weryfikuje, które przedsiębiorstwa spełniają normy jakościowe i są w stanie skutecznie utrzymać swoją pozycji w obliczu poważnej konkurencji. Warto pamiętać, że budownictwo jest branżą mocno wyspecjalizowaną, klienci mają bardzo wyśrubowane oczekiwania względem jakości świadczonych usług. Z drugiej strony warto brać również pod uwagę ofertę młodszych firm. Mimo braku wieloletniego doświadczenia mogą one świadczyć swoje usługi w sposób profesjonalny i za nieco niższą cenę.

Polecenie innych

Wybierając firmy budowlane często kierujemy się opiniami innych. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie opinie są wartościowe i nie powinniśmy traktować ich na równie. Przede wszystkim zachowajmy dystans do komentarz na temat firmy wyrażanych w mediach społecznościowych i na forach. Bardzo często są to komentarze płatne, pisane na zlecenie firmy, którą się interesujemy lub… konkurencji. Najlepiej zaufać osobom, które dobrze znamy lub ewentualnie spróbować dotrzeć do klientów danej firmy i osobiście spytać ich o opinie. Na stronach internetowych wykonawców często można znaleźć listę zrealizowanych projektów – przykładem jest tu firma Profix, która od momentu powstania w 1991 roku zrealizowała już ponad 450 projektów. Warto się tym zainteresować.

A co z ceną?

Powszechną praktyką jest wybieranie wykonawców, którzy oferują najniższą cenę za realizację danego projektu. Niestety, takie postepowanie ma wbrew oczekiwaniom bardzo niewiele wspólnego z prawdziwymi oszczędnościami. Może się bowiem okazać, że wykonana niskim nakładem finansowym hala będzie wymagać w niedługim czasie wielu prac remontowych – to oznacza kolejne koszty. Efektem końcowym są wydatki dużo większe, niż inwestycja w konstrukcję wyższej jakości.