Trawa jest wszędzie…tereny komercyjne, place zabaw dla dzieci, parki, boiska sportowe, przydomowe podwórka. Komisje urbanistyczno-architektoniczne, architekci, szkoły, gminy, projektanci krajobrazu, zarządcy nieruchomości i właściciele domów zaczynają doceniać trawę z rolki.
Jak wybrać syntetyczny trawnik?
Decydując się na trawnik ze sztucznej trawy, musisz pamiętać, że proponowane produkty różnią się jakością. Zazwyczaj trawa z rolki wygląda bardzo naturalnie. Warto jednak zwrócić uwagę na takie cechy, jak grubość włókien, czy podłoże.
Trawa syntetyczna wygląda doskonale przez cały rok, bez względu na pogodę lub zacienienie. Nie wymaga przy tym skomplikowanej pielęgnacji. Dystrybutor sztucznej trawy oferuje szeroką gamę produktów. Różnią się wyglądem, grubością tekstury, wysokością źdźbła i kolorem. Dzięki temu wyglądają bardzo realistycznie. Przy tak wielu rozwiązaniach możesz być pewny, że znajdziesz idealny produkt do swojej przestrzeni.
Dystrybutor sztucznej trawy przypomina o jej wysokiej trwałości. Syntetyczna trawa wytrzyma spokojnie 10-15 lat, zanim konieczna będzie wymiana. Co ważne, nie blaknie pod wpływem ekstremalnego światła słonecznego i szybko wysycha po deszczu. Nie musisz się też martwić, że robaki zniszczą lub zmatowią murawę.
Dlaczego warto wybrać trawę z rolki?
Syntetyczna trawa nie będzie przyciągać kretów, owadów i innych szkodników do Twojego ogrodu. Dlatego jej żywotność wydłuża się nawet do 10 lat. Co ważne, układanie sztucznej trawy jest łatwe i szybkie. Możesz to nawet zrobić samodzielnie, bez pomocy fachowca. Ciesz się pięknym, soczyście zielonym ogrodem przez cały rok.
Naturalna trawa wymaga stałej pielęgnacji. Biorąc pod uwagę ograniczenia wody, sztuczne nawozy i emisje dwutlenku węgla z kosiarek spalinowych, nie sprzyja ochronie środowiska. Decydując się na trawę z rolki, możesz zaoszczędzić w dłuższej perspektywie sporo pieniędzy i zadbać o środowisko.
Dystrybutor sztucznej trawy podkreśla, że proponowany produkt jest wyjątkowo odporny na warunki pogodowe, takie jak deszcz, wiatr, ciepło, zimno. Posiadanie syntetycznego trawnika pomoże Ci się trzymać z dala od szkodliwych chemikaliów, które mogą ostatecznie przedostać się do kanalizacji i systemów rzecznych.
Nie tylko układanie sztucznej trawy jest łatwe, ale też późniejsza pielęgnacja. Czasami wystarczy wiadro wody, by usunąć błoto lub plamy. Koniec z regularnym przycinaniem, koszeniem, czy odchwaszczaniem, które wiążą się z utrzymaniem naturalnego trawnika.
Jak przygotować podłoże pod sztuczną trawę?
Zanim przystąpisz do montażu sztucznej trawy, musisz najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Sprawdź, czy nie ma kałuż w danym miejscu. Zastanów się również, czy wykonałeś właściwy drenaż w ogrodzie. Następnie usuń wszystkie chwasty i rośliny, których nie chcesz już mieć w swoim ogródku. Sprawdź, czy punkty dostępu (tylne drzwi, bramy itp.) są wolne. Pamiętaj, że powierzchnia musi być gładka, czysta i równa. Jeśli jednak beton jest pofałdowany, powinieneś nałożyć cienką warstwę piasku. W ten sposób wyrównasz podłoże i wypełnisz drobne ubytki. Upewnij się, że jesteś zadowolony z wymaganej wysokości trawy w stosunku do istniejącego obszaru.