Stalowe elementy wyposażenia budynku

schody

Stal jest jednym z synonimów nowoczesności. Wspólnie ze szkłem od lat wykorzystywane są do budowy modernistycznych budynków użyteczności publicznej.

Powoli zyskują również uznanie wśród inwestorów realizujących projekty prywatne. Sama stal jest odporna na upływ czasu, dobrze znosi skrajne temperatury powietrza czy wysoką wilgotność. Dlatego spotyka się ją pod postacią płotów, bram czy jako materiał, z którego wykonano stalowe schody zewnętrzne. Powoli jednak materiał ten wkracza również do wnętrz. Schody wykonane ze stali spotyka się już w wielu minimalistycznie urządzonych salonach, czy industrialnych mieszkaniach. A na ich popularność wpływ ma między innymi fakt, że elementy stalowe można łączyć swobodnie z innymi materiałami. Takimi jak drewno czy wspomniane szkło.

Stal na zewnątrz nowoczesnego budynku

Stalowe ogrodzenia to coraz częstszy widok. Jeszcze niedawno kojarzony głównie z budynkami publicznymi czy siedzibami firm. Teraz jednak na stal decydują się również prywatni inwestorzy. Jeżeli ktoś właśnie wciela w  życie projekt  budowy nowoczesnego domu, to ogrodzenie ze stali powinno wpisać się w taką inwestycję. W modernistycznych budynkach dominują bowiem materiały kojarzone z prostotą i surowością, do których należą przede wszystkim szkło i stal, czasami uzupełnione drewnem. Aby utrzymać spójność budynku z otoczeniem, należy zachować tutaj konsekwencję. Zatem nieruchomości z elementami stali powinno uzupełniać podobne ogrodzenie. Do tego ostatniego najlepiej pasują natomiast bramy stalowe. W przypadku obiektu użyteczności publicznej mogą być one proste w kształcie, jednak te strzegące domów prywatnym warto uzupełnić dodatkami.

Stal w domu

Schody stalowe to częsty, ale niejedyny przykład zastosowania stali w przestrzeni prywatnej. Dodatki, a nawet meble wykonane z tego materiału powoli przekonują do siebie kolejnych konsumentów. Oczywiście stal sama w sobie jest dosyć surowa i zimna, tak w dotyku, jak również w odbiorze wizualnym. Dlatego często uzupełnia się ją innymi materiałami, jak szkło czy drewno. Można też postawić na ślusarstwo artystyczne. Zaliczane do niego wyroby, mimo zastosowania prostej i chłodnej stali, są ciekawe i wpisują się w ocieplenie domowej atmosfery.