Stoisko targowe i jego funkcje

targi
Współczesny rynek to ogromna konkurencja dotycząca usług i towarów. Wiele firm myśli zatem o różnych rodzajach promocji firmy i zwrócenia na nią uwagi. Jedną z opcji jest udział w targach branżowych. Oznacza to możliwość zaprezentowania swoich usług potencjalnym klientom. Przygotowanie stoiska targowego to dość spore wyzwanie, które można zlecić profesjonalnej firmie. Jej pracownicy zadbają o najmniejsze szczegóły i stworzą stoisko, które będzie popularne na targach.

Reklama towarów i usług

Najważniejsza rolą uczestnictwa w targach jest reklama oferty firmy oraz zdobycie nowych klientów. Popularność odwiedzających zdobywają oryginalne i dobrze wykonane stoiska targowe. Dobre zaplanowanie stoiska umożliwi odpowiednią ekspozycję towarów. Warto pochwalić się np. jakimś kultowym produktem i wyeksponować go bardziej. Pamiętajmy również o materiałach reklamowych np. ulotkach lub broszurach. Możemy w nich umieścić produkty i krótki opis.

Zdobycie zaufania

Stoisko handlowe pełni również funkcję ocieplenia wizerunku firmy i zdobycia zaufania wśród klientów. Targi to czas na poznanie firmy, jej wartości oraz pracowników. Na stoisku powinno zatem znaleźć się miejsce na swobodną rozmowę przy kawie lub innym poczęstunku. Klient, który zostanie obsłużony w taki sposób poczuje się ważny i chętniej skorzysta z oferty firmy. Inne firmy obsługują zazwyczaj klienta zza lady, co utrudnia powstanie pozytywnej relacji. Można zastanowić się również nad stoiskiem dla rodzin z dziećmi. Ciekawym rozwiązaniem będzie kącik dla dzieci, w którym będą ciekawe atrakcje. Stoisko powinno sprawiać wrażenie otwartego i chętnego na nowych gości i nowe wyzwania.

Stoisko jako reklama

Uczestnictwo w targach to również możliwość pokazania konkurencji swoich osiągnięć. Firma uczestnicząca w targach jest postrzegana jako aktywnie działającą na rynku i będąca w ciągłym rozwoju. Firma musi jednak zareklamować swoje usługi lub produkty klientom. Przydatne do tego będą ulotki, długopisy, cukierki, książeczki lub inne gadżety. Pamiętajmy, że nawet gadżety powinny zwracać uwagę klienta i być niebanalne. Ciekawym pomysłem jest utworzenie strefy barowe np. z gorącą i aromatyczną kawą. Zyskamy wtedy więcej zainteresowanych, którym firma będzie kojarzyła się w pozytywny sposób. Materiały reklamowe powinny być wykonane w estetyczny sposób, który będzie kojarzony z profesjonalizmem. W większych broszurach możemy zamieścić zdjęcia i krótką charakterystykę produktów. Materiały reklamowe najlepiej umieścić na ladzie lub stojaku. Muszą być bowiem łatwo dostępne dla klienta.