Jak stworzyć dobrze prosperujący magazyn?

magazyn

Uważa się, że dobrze prosperujący magazyn to ten, o wielkiej przestrzeni. Niestety jest to mylne przekonanie. Wciąż wiele osób uważa, że mały magazyn to prosta droga do porażki całego przedsięwzięcia. Dodatkowo utarło się, że wyłącznie magazyn o dużej powierzchni może przynieść sukces na wielu płaszczyznach. Jednak rzeczywistość pokazuje, że przekonanie to jest błędne. Już wielu ludzi zauważyło, że powodzenie licznych działań i dobrze prosperujący magazyn to kwestia dobrej organizacji oraz praktycznej aranżacji magazynu, a nie samej jego powierzchni. Poznaj praktyczne sposoby na aranżację magazynu, które odmienią jego oblicze.

Dobrze prosperujący magazyn krok po kroku

Rozplanowanie przestrzeni

Trudno w to uwierzyć, lecz prawda jest taka, że każdego dnia wiele osób lekceważy element jakim jest staranne rozplanowanie przestrzeni magazynowej. Ignorancja i bagatelizowanie tej istotniej kwestii sprawia, że wszelkie działania opierane są na domysłach lub na nieprecyzyjnych informacjach, które przekazują sobie pracownicy magazynu. W tym miejscu warto pamiętać, że nie tylko powierzchnia magazynowa ma znaczenie, lecz decydujące okazują się często plany dotyczące praktycznego wykorzystania dostępnej przestrzeni, oraz bezkompromisowe zasady dotyczące składowania produktów i sprzętu na magazynie.

Solidne i pojemne meble magazynowe

Choć zdawałoby się to dziwne, to jednak wciąż w wielu magazynach praktykowane jest przechowywanie towaru i wielu innych elementów wyłącznie na podłodze. W niektórych nie ma miejsca na regały czy wózki magazynowe. Często także podstawowe wyposażenie, takie jak na przykład kontenery, skrzynki i pojemniki do przechowywania pozostają rzadkością. Nie trudno się domyślić, że to właśnie meble magazynowe i kontenery do przechowywania stanowią część każdego dobrze prosperującego magazynu. Wózki magazynowe są praktyczne i pozwalają na sprawny transport licznych produktów, meble do magazynu pozwalają na utrzymanie porządku, a także wspierają bezpieczeństwo osób przebywających na magazynie, tę samą rolę także spełniają skrzynki magazynowe. Bez tych elementów, żaden magazyn nie będzie sprawnie funkcjonował. Niezbędne elementy każdego magazynu można zobaczyć na stronie fami.com.pl

Jasno określone zasady

Konkretne przekazywanie istotnych informacji dotyczących zasad pracy na magazynie, w wielu przypadkach bywa ignorowane. W efekcie czego pracownicy działają nieprawidłowo, a pracodawcy wciąż zmagają się z nieświadomą nierzetelnością swoich pracowników. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest precyzyjne określenie zasad dotyczących prac magazynowych, których muszą przestrzegać wszyscy pracownicy. Zasady te powinny być przedstawione bezzwłocznie po zatrudnieniu każdego nowego pracownika. Niestety w wielu przypadkach ustnie przekazywane informacje mogą zostać nieprawidłowo odebrane. Wobec czego warto je także umieścić na papierze bądź na specjalnej tablicy, która pozostanie w widocznym miejscu. Dzięki temu każdy pracownik będzie miał jasność co do każdej zasady obowiązującej na magazynie.