Święta tuż tuż – spędź je już w nowym mieszkaniu

choinka

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta. Trudno nie zauważyć, że od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas niewiele czasu. Ulice miast ozdabiają świąteczne iluminacje, sklepy i galerie przystroiły się w świąteczne dekoracje, z głośników dobiegają świąteczne piosenki.

Ta przedświąteczna atmosfera to element naszej kultury. Bez niej trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia. To czas wyjątkowy, spędzany w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Idealnie gdy można go spędzić we własnym, wymarzonym mieszkaniu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup nowego mieszkania wiosną mają dużą szansę na to, żeby w święta cieszyć się już w pełni skończoną inwestycją.

Jak pokazują liczne analizy sprzedaż mieszkań to fraza najczęściej wpisywana właśnie wiosną lub tuż na początku roku. Kupując mieszkania deweloperskie trzeba się bowiem liczyć z koniecznością ich wykończenia, do tak zwanego stanu pod klucz. Część osób robi to na własną rękę, część wynajmuje ekipy, a jeszcze inni zlecają te prace deweloperowi.

Wybór opcji zależy od kilku czynników – ilości gotówki, czasu jakim dysponujemy i doświadczeniem. Jeśli nie masz pojęcia o remontowaniu, nigdy nie układałeś glazury, ani terakoty lepiej nie testuj tego na własnym nowym mieszkaniu. Podobnie jeśli jesteś zapracowany i nie masz czasu by całymi dniami przesiadywać w mieszkaniu i malować czy tapetować ściany.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie ekipy, która zgodnie z wskazówkami przekształci mieszkanie tak byś mógł w nim zamieszkać.

Idealnie jeśli uda się zrobić to przed świętami. Dlaczego? Bo świetnie będzie móc spędzić je we własnym mieszkaniu, które będzie nowe, świeżo urządzone. Będziesz mieć okazję by zaprosić rodzinę do siebie i przy okazji pokazać jak teraz mieszkasz. Przy okazji obdarowywania się świątecznymi prezentami możesz poprosić o upominki, które przydadzą ci się w nowym mieszkaniu.

Nie martw się jeśli nie zdążysz z remontem na czas, jeśli zabraknie części mebli, lub nie wszystkie pomieszczenia będą gotowe. Podczas świąt najważniejsza jest wspólna, rodzinna atmosfera, kolędowanie, rozmowy i czas spędzony z bliskimi.

Jeśli nie masz jeszcze swojego mieszkania to dobry moment na to by go poszukać. Nowy Rok to idealny moment by zacząć szukać mieszkania. Początek nowego roku, nowe postanowienia i plany – niech jednym z nich będzie decyzja o własnych czterech kątach.