Szafa biała do Twojego domu!

mieszkanie

Zapewne każdy z nas pragnie mieć dobrze urządzone mieszkanie. Chcemy móc się pochwalić przed znajomymi lub rodziną starannym doborem dekoracji i umiejętnościami dekorowania wnętrz. Niektórym przychodzi to łatwiej, a drugim… Nieco ciężej. Ktoś niedoświadczony może nie zdawać sobie sprawy z pewnych cech mebli, tego, jak ważna jest ich kolorystyka i na co dokładnie wpływa. Wiele osób decyduje się wtedy na bardzo uniwersalny zakup – biała szafa. Wygląda to elegancko i pasuje niemal do każdego pokoju. Jaka tajemnica stoi za tym meblem?

Biel – kolor do wszystkiego

Największą zaletą bieli jest to, jak potrafi rozjaśnić przestrzeń! Szafa biała świetnie doda nieco świeżości danemu pokojowi, niezależnie czy to będzie sypialnia, salon czy łazienka. Dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie, więc świetnie nada się do małych mieszkań, gdzie za wszelką cenę chcemy uzyskać wrażenie nieco większej przestrzeni. Biel kojarzy nam się również z czystością oraz świeżością. Dzięki temu nadamy naszemu mieszkaniu schludnego wyglądu.

Najbardziej uniwersalny kolor

Biel jest niezwykle neutralna. Będzie wyglądać równie dobrze na tle fioletowej, niebieskiej czy też szarej ściany! To właśnie dzięki temu, tak wiele osób decyduje się na zakup mebla w tym kolorze, ponieważ bez większych utrudnień jesteśmy w stanie uzyskać zaskakująco dobre efekty. Nieważne, w jakim otoczeniu ustawisz taką szafę, zawsze doda ona eleganckiego wyglądu.

Łatwość aranżacji wnętrz

Dzięki całości wcześniej wymieniowych cech, białe meble, a w tym wypadku szafa, pozwala na wywołanie różnych efektów w różnych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni w stylu glamour, nowoczesnym salonie i w dosłownie każdym innym miejscu, o jakim można pomyśleć! To dobry wybór niezależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Niepotrzebne obawy

Wielu ludzi powtarza mit, że białe meble brudzą się znacznie szybciej niż te w innych kolorach, jednak to oczywiście nieprawda! Niezależnie od koloru takiej szafy, czyści się ją równie łatwo, co te koloru czarnego lub brązowego. Mit ten powstał, ponieważ osiadły kurz jest zwyczajnie bardziej widoczny na białym tle, jednak bardzo łatwo można się go pozbyć. Inną obawą jest to, że białe meble mogą żółknąć po długiej ekspozycji na słońce, aczkolwiek nie tyczy się to tych wykonywanych w dzisiejszych czasach. Wszelkie technologie wykorzystywane podczas produkcji białych mebli świetnie sobie radzą z zabezpieczaniem ich przed słońcem, tak więc nie musimy martwić się tym, że po latach użytkowania nabędą inną barwę!