Szkło w nowoczesnej łazience

łazienka

Szkło to nieodłączny element łazienki. W dzisiejszych czasach już nie tylko kabina prysznicowa czy lustro są z tego materiału, ale także meble i dodatki. To prosty i nowoczesne tworzywo to recepta na eleganckie i przestronne wnętrze, nawet z bardzo małej łazienki. Przezroczyste, mleczne czy matowe – wybór jest naprawdę duży.

Szkło w łazience

Zabudowy szklane są obecnie robione technikami, dzięki którym są odporne na stłuczenia i uszkodzenia. Szkło do naszej łazienki powinno być hartowane bądź zbrojone, ale nawet w przypadku wypadku potłukło się na kawałki o nieostrych krawędziach. Szkło jest bardzo proste w użytkowaniu i czyszczeniu – coraz więcej powierzchni szklanych przeznaczonych do łazienki pokryte jest specjalnym impregnatem, który tworzy powłokę ułatwiającą spływanie wody i utrudniającą osadzanie się kamienia. Szkło jest cięższe i droższe, ale nie rysuje się i nie uszkadza tak łatwo jak na przykład tworzywa sztuczne. Szklane panele zamontowane w różnych miejscach łazienki optycznie powiększą przestrzeń, nie obciążą jej, a nadają lekkości i elegancji.

Ściany i drzwi – nie tylko do kabiny prysznicowej

Szklane drzwi do łazienki mogą być pięknym, designerskim elementem dla osób lubiących niebanalne rozwiązania. Szklane drzwi wejściowe do łazienki, nie muszą oznaczać braku prywatności, czy zamiłowania do ekshibicjonizmu – jeżeli naprzeciwko drzwi znajduje się coś innego niż umywalka, wystarczy wybrać szkło matowe lub we wzory, tak aby dodać pokojowi kąpielowemu odpowiednią dawkę intymności. Aby wydzielić przestrzeń możemy posłużyć się szklanymi ścianami, które nie obciążą naszego wnętrza.

Prysznic za taflą

Szklana zabudowa wychodząca prosto od glazury, bez żadnego brodzika to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Nasza łazienka stanie się wtedy jeszcze bardziej przestronna. Wystarczające będzie szkło hartowane o grubości od 6 do 8 milimetrów. Szkło może dotykać podłogi i ścian, ale istnieje też opcja z wbudowaniem panelu długiego aż do sufitu. Dla odważnych proponujemy rozwiązanie bez drzwi prysznicowych, a jedynie z wolną przestrzenią do wchodzenia i wychodzenia.

Szkło laminowane – najnowszy trend

Osoby, które chcą postawić na szklane powierzchnie, ale potrzebują je z jakiś względów urozmaicić lub zasłonić powinny zdecydować się na szkło laminowane. Laminacja to nic innego jak włożenie pomiędzy dwie warstwy szkła foli – we wzory lub jednolite kolory. Szkło laminowane z grafiką może zastąpić np. płytki nad umywalką. Może być to także opcją na pokrycie szklanych ścian i drzwi oraz kabiny prysznicowej, a dla osób, które lubią wzory i kolory, stworzone zostały nawet grafiki pod lustra, aby ożywić najbardziej nudne wnętrze!

Szklane dodatki – do wszystkiego

Nie ważne w jakim klimacie mamy urządzoną łazienkę oraz czy mamy w niej dużo szkła. Szklane dodatki sprawdzą się do każdego materiału – będą pięknie komponowały się zarówno z drewnem, kamieniem i metalem. Najważniejszą zaletą wszystkich takich dodatków będzie ich uniwersalność względem kolorów jakie mamy w łazience – nie będą „gryzły się” nawet z wielobarwnymi ręcznikami i innymi akcesoriami.

Sprawdź nowoczesne meble łazienkowe w Defra.pl.