Szkło Priva-Lite – więcej prywatności

szkło

Trudno obecnie wyobrazić sobie nowoczesne biuro bez przeszkleń. Technologia ścianek działowych ze szkła, stała się niezwykle popularna, ze względy na swój estetyczny i praktyczny charakter. Przeszklenia pozwalają skutecznie wydzielić w przestrzeni typu open space, eleganckie i nowoczesne biura dla kierowników poszczególnych działów, bądź strefy pełniące rolę sal konferencyjnych. Z jednej strony, przeszklone ściany ze względu na swoje właściwości akustyczne, pozwalają na spokojną pracę w ciszy, z drugiej, umożliwiają stałą kontrolę oraz usprawnią kontakt z pracownikami. Jedynym mankamentem szklanych ścian był do tej pory brak całkowitej prywatności. Przebywając w przeszklonym pomieszczeniu zarówno widzieliśmy współpracowników, jak i byliśmy przez nich widziani. Problem ten znalazł jednak rozwiązanie w postaci technologii szkła PRIVA-LITE.

Czym jest szkło PRIVA-LITE

Aktywne szkło PRIVA-LITE to rozwiązanie zaprojektowane przez firmę Saint-Gobain. PRIVA-LITE jest szkłem laminowanym z umieszczoną wewnątrz folię zawierającą ciekłe kryształy, które za sprawą prądu elektrycznego zmieniają swoje położenie. Umieszona pomiędzy taflami szkła folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów. Kryształy wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną.

Zalety i zastosowanie szkła PRIVA-Lite

Zastosowanie szkła PRIVA LITE niesie za sobą szereg korzyści. W stanie przeziernym zapewnia stały dopływ światła dziennego, co sprawia, że przestrzeń jest wyjątkowo przyjazna i komfortowa dla jej użytkowników. Co ciekawe, niezależnie od tego, czy aktualnie szyba jest w matowa, czy przeźroczysta zapewnia ona dostęp do niemal identycznej ilości promieni słonecznych. Zmiana stanu szyby na matowy nie wiąże się wiec z koniecznością zapalania dodatkowego światła sztucznego. W stanie nieprzeziernym – szyby pozwalają wydzielić komfortowe strefy prywatności, czy korzystać ze ściany, jako ekranu rzutnika. Ponadto ściany tego typu charakteryzują się dużo lepszą izolacją akustyczną od ścian wykonanych ze standardowego szkła laminowanego.

Wszechstronność zastosowań

Szkło PRIVA-LITE dostępne jest w różnych wariantach. Wykonywane jest także w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, czy z nadrukiem, dodatkowo może występować jako szkło gięte. Tafle ze szkła PRIVA-LITE występują we wszystkich standardowych kształtach stosowanych w aranżacjach przestrzeni, z wyjątkiem pełnych okręgów oraz szyb ciętych z kątami mniejszymi niż 30 stopni.

Materiał ten może być wykorzystywany zarówno do tworzenia wewnętrznych ścianek działowych, jak i drzwi przesuwnych, witryn sklepowych, przeszklonych podłóg, czy fasad budynków. Szyby ze szkła PRIVA-LITE mogą być ze sobą łączone zarówno w profilach lub za pomocą taśmy, czy silikonu MULTISIL.

Źródło: Republikaszkla.pl – Drzwi szklane