Szorowarka. Maszyna do sprzątania, której potrzebujesz

szprzatnie

Nowoczesne maszyny sprzątające nie tylko czyszczą podłogi, ale też dbają i pielęgnują posadzkę. Różnorodność modeli pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do rodzaju i wielkości przestrzeni, która wymaga czyszczenia. Szorowarki pozwalają też ograniczyć koszty sprzątania, przyspieszają ten proces i są proste w obsłudze.

Szorowarki – rodzaje maszyn

W zależności od tego, gdzie ma służyć szorowarka, należy odpowiednio dobrać jej rozmiar i parametru techniczne. Jeśli do wyczyszczenia są podłogi rozmieszczone na kilku piętrach, lepsza będzie maszyna do sprzątania zasilana kablem elektrycznym. Takie urządzenia są lżejsze, więc łatwiej jest poruszać się z nimi po całym budynku – są też tańsze, niż bezprzewodowe urządzenia na baterie.

Te drugie sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach i powierzchniach zewnętrznych. Wszędzie tam, gdzie nie sięgnie kabel, można wprowadzić szorowarkę zasilaną bateriami.

Wielkość szorowarki również należy uzależnić od zadania, jakie postawi przed nią właściciel. Jeśli przestrzeń jest duża i niezagospodarowana, większe urządzenie przyspieszy proces sprzątania. Na rynku dostępne są jednak także znacznie maszyny, które pomogą doprowadzić do porządku każdy, nawet najtrudniej dostępny zakątek.

Szorują i polerują

Jeśli szczególnie zależy ci na efekcie wizualnym, zwróć uwagę na urządzenia jednotarczowe. Pozwalają one wykonywać aż 1500 obrotów szczotki na minutę (zwykła szorowarka obraca szczotką maksymalnie 400 razy).  Tzw. polerki jednotarczowe, będą niezbędne w instytucjach publicznych i firmach, gdzie zaufanie gości i klientów jest szczególnie ważne. Idealna posadzka pozwala budować profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa.

Zarysowana podłoga? To mit!

Wbrew pojawiającej się czasem opinii, szorowarki w żaden sposób nie niszczą, nie rysują i nie uszkadzają powierzchni czyszczącej. Nawet, jeśli posadzka jest wyjątkowo delikatna, wykorzystanie maszyny czyszczącej, gwarantuje zachowanie jej powierzchni w nienaruszonym stanie. Co więcej, nowoczesne technologie, wykorzystywane w produkcji takich szorowarek, jak np. http://szorowarki24.pl/szorowarki/kablowe , nie tylko czyszczą, ale też pielęgnują posadzkę. Dobra maszyna w połączeniu z wysokiej jakości preparatem impregnującym, pozwoli wydłużyć życie każdej podłogi.

Kupić czy wynająć?

W zależności od tego, jak często szorowarka ma czyścić powierzchnie biurowe lub przemysłowe, można dobrać formę prawną korzystania z niej. Wybierając producenta maszyn czyszczących, sprawdź, czy oprócz zakupu szorowarek, proponuje też ich wynajem. Będzie to znacznie tańsze i wygodniejsze, w przypadku gdy posadzki wystarczy czyścić raz na tydzień lub rzadziej. Decydując się na współpracę z producentem, warto też upewnić się, czy w cenę wynajmu, wchodzą też koszty serwisu sprzętu.