Jak szybko odświeżyć dom?

kuchnia

Chyba nikt z nas nie lubi zbyt często przeprowadzać remontów. Przeprowadzane osobiście są bardzo wyczerpujące fizycznie, zaś zlecone fachowcom – nie zawsze wykonane są z należną starannością, a w dodatku często mocno nadszarpują stan portfela. Jak więc zabezpieczyć się przed koniecznością zbyt częstego odświeżania domu lub mieszkania?

Na szczęście istnieje cała masa trików, które pozwalają na przedłużenie świeżego wyglądu pomieszczeń w Twoim miejscu zamieszkania. Wiele z nich pozwoli Ci na zadbanie o długowieczność elementów, pozostałe zaś pomogą w odnowieniu innych.

Farby przemysłowe

Czym są tajemnicze farby przemysłowe? To farby przeznaczone do metalu, które dzięki swoim właściwością są w stanie spełnić wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne, wymogi przemysłu ciężkiego. Znajdują one swoje zastosowanie m.in. w lakierniach przemysłowych. Choć wie o tym niewiele osób, to farby przemysłowe w wykorzystaniu prywatnym mają wiele zastosowań. W końcu produkt, który sprawdza się od wielu lat w jednej branży głównie ze względu na wysoką jakość i wytrzymałość, to nada się również do stosowania prywatnego. Nie da się ukryć, iż farby przemysłowe w wykorzystaniu prywatnym pokrywają zazwyczaj dużej elementy, takie jak bramy, wiaty czy garaże. Owe elementy są zazwyczaj kosztowne, w związku z czym warto zadbać o ich zabezpieczenie. Plusem farb przemysłowych jest również szeroka gama kolorów, która pozwala na swobodę w dokonywaniu wszelakiego rodzaju zmian. W tym aspekcie szczególnie bryluje Noxan.

Farba do płytek

Twoja łazienka i kuchnia nie błyszczą już dawnym blaskiem? A może po prostu potrzebujesz czegoś nowego, lecz chcesz uniknąć wysokich kosztów remontu? Choć z pozoru nie jest to łatwe, lecz istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci na realizację Twoich potrzeb. Odpowiedzią na nie jest specjalistyczna farba do płytek, która również znajduje się w ofercie Noxan. Jak wygląda proces przemalowywania glazury? Wbrew pozorom jest on wybitnie nieskomplikowany! Potrzebujesz wyłącznie farby, wałka gąbkowego, cienkiego pędzelka, płynu do mycia i powierzchni, którą chcesz odświeżyć. Pierwszym krokiem jest gruntowne wyczyszczenie miejsca, które chcesz pokryć farbą. Mycie musi być dokładne, ponieważ nawet najmniejsze zabrudzenie może skutkować brakiem przyczepności i odspajaniem się warstwy. Farbę należy nakładać w dwóch warstwach. Pierwszą część może zostać rozcieńczona według wskazówek z opakowania. Warto przybrać odpowiednią technikę, polegającą na stopniowym odświeżaniu kilku rzędów fug, a następnie pomalowanie płytek. Dzięki takiemu zabiegowi wałek gąbkowy doskonale wyrówna wszelkie nierówności. Przed naniesieniem pierwszej warstwy należy odczekać od 12 do 48 godzin i nałożyć kolejną warstwę. Maksymalną ochronę farba osiąga po 4 dniach od nałożenia ostatniej warstwy. Efekt jest jednak piorunujący i nawet lekko odświeżone pomieszczenie wygląda jak całkiem nowe!

Lakier w sprayu

Odpowiedzią na farby do płytek może być lakier w sprayu. Dzięki niemu odświeżysz nie tylko domowe płytki, lecz również dodatki wykonane z materiałów takich jak np. drewno. Forma aerozolu pozwala na bezproblemowe odnowienie nawet małych elementów oraz wszystkich tych miejsc, które są ciężko dostępne. Rozbudowana paleta barw, w której znajdziesz zarówno intensywne, jak i stonowane kolory, zagwarantuje Ci szerokie spektrum możliwości. Dodatki, które zostały odświeżone za pomocą lakieru dekoracyjnego mogą być eksponowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Szereg możliwości sprawia, że ograniczać Cię będzie jedynie Twoja wyobraźnia! Lakiery Noxan sprawią, że powierzchnia dodatków wciąż będzie trwała, gładka i wytrzymała, a stare i zniszczone rzeczy zyskają drugie, być może nawet lepsze, życie.

Jak można zauważyć, nadanie określonym miejscom nowego kolorytu nie jest szczególnie pracochłonne. Często wystarczy odpowiednio wcześnie zadbać o zabezpieczenie elementów, innym razem zaś jedynie odnowić inne. Dzięki zamieszczonym powyżej prostym poradom bez problemu poradzisz sobie ze zmianą wyglądu Twojego domu!