Urządzanie kuchni – gdy drewno spotyka nowoczesność

kuchnia

Kuchnia w nowoczesnym stylu bardzo lubi drewniane detale. Jest to modne, a przede wszystkim ponadczasowe rozwiązanie, które wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy wnętrzarskie. Za sukcesem drewna w kuchni stoi odpowiednia impregnacja, dzięki której materiał ten potrafi cieszyć estetyczne oko długimi latami. Jak połączyć surowe z przytulnym, innowacyjność z nieśmiertelnością? W artykule podpowiadamy, dlaczego nie warto pomijać drewnianego materiału w kuchni.

Historyczne powiązania

Jako Polacy jesteśmy historycznie powiązani z drewnem – trudno to ukryć, ale uwielbiamy ten materiał nie tylko w ogrodowych meblach wypoczynkowych czy u znajomych. Pozbawiony obróbki i pełny sęków przywodzi na myśl dawne i przytulne chaty wiejskie, połyskliwy i polerowany natomiast kojarzy się ze szlachetnym odzwierciedleniem stylu art deco.

Drewno niejedno imię ma

Kuchnia jako codzienny ośrodek, skupiający wszystkich domowników, powinna łączyć w sobie to, co funkcjonalne i estetyczne. Niebanalne kompozycje urozmaicają przestrzeń oraz wprowadzają praktyczne rozwiązania nawet do niewielkiego pomieszczenia.

Ostatni designerski trend lansuje kuchnie w jednym, klasycznym kolorze – czarnym lub białym. Niemniej jednak są śmiałkowie, którzy łączą kontrastowe barwy, komponując przebojowe i odważne zestawienia. Jak w takim układzie odnajduje się drewno? Bardzo szykownie i elegancko. Stylizacje minimalistyczne lubią industrialne przestrzenie, drewniane wykończenia blatów oraz nowoczesne lampy Azzardo.pl. Natomiast elementy wnętrz w stylu skandynawskim ściśle łączą się z drewnianymi, specjalnie postarzanymi meblami oraz romantycznymi detalami jak ozdobne zasłonki czy białe poduszki na krzesła.

Drewniana kuchnia w klasycznej odsłonie – jak to osiągnąć?

Na miano ponadczasowej klasyki zasługuje drewno z zauważalnym zarysem słojów. Niezależnie od tego, na jaki odcień drewna się zdecydujesz, to doskonale odnajdzie się w przytulnej i tradycyjnej kuchni. Pomieszczenia o małym metrażu potrzebują dużej ilości światła, dlatego też najlepszym pomysłem będzie przemycenie jasnej brzozy, olchy, sosny lub buku pod postacią podłogi, lub szafek. Klasyczna kuchnia natomiast za kompana dobrała sobie marmurowe wykończenia, eleganckie kafle, które przełamane ciepłą odsłoną drewna, dodają wnętrzu przytulności.

Jeśli należysz do osób, którym szybko nudzi się to, co oklepane i zwykłe, postaw na meble drewniane z płyt, które zostały oklejone sztucznym tworzywem. To wykończenie, pozwalające na utrzymanie aranżacji kuchni w bardzo oryginalnym, a przede wszystkim wytrzymałym stylu. Meble te starzeją się z klasą, zyskując szyk i kunsztowny wygląd.

Drewno jako ponadczasowy materiał potrafi odnaleźć się w każdej aranżacji. Niemniej jednak okazał się także niezastąpionym towarzyszem nowoczesności, a co za tym idzie, również minimalizmu. Duża ilość otwartej przestrzeni o prostych formach, naturalny zarys słojów pozwala na swobodną dekorację kuchennych wnętrz. Niezależnie od tego, czy wybierzesz drewno matowe, czy też z połyskiem, to wiedz, że uzyskasz ponadczasowy i oryginalny wystrój kuchni!