Czy warto kupić mieszkanie na Muchoborze Wielkim?

mieszkanie

Jednym z najprężniej rozwijających się w ostatnich latach wrocławskich osiedli jest Muchobór Wielki. Liczba mieszkańców Muchoboru Wielkiego wzrasta z roku na rok. Nic dziwnego, bo jest tu bardzo ładnie, zielono, a infrastruktura osiedla nie pozostawia nic do życzenia.

Osiedle Muchobór Wielki

Infrastruktura osiedla Muchobór Wielki przez ostatnie lata bardzo prężnie się rozwija. Funkcjonują tu zarówno duże sieci handlowe –  Carrefour, Lidl, kilka Żabek, 2 Biedronki oraz nowo otwarta Stokrotka, jak i otwierające się, coraz to nowe niewielkie sklepy osiedlowe. Mieszkańców szczególnie cieszą powstające tu sklepy z eko żywnością oraz warzywniaki, w którym można kupić warzywa i owoce pochodzące od lokalnych dostawców.

Na duże, kompleksowe zakupy również nie trzeba jechać do do centrum miasta – na Muchoborze Wielkim znajdują się dwa duże centra handlowe – Futura Parku przy ul. Granicznej (a przy nim Castorama, Empik, Deichmann, Rossmann, Media Expert, Max Fliz i inne popularne sieci sklepów) lub do Centrum Handlowego Mińska 58 Codzienne Zakupy.

Rodzice małych mieszkańców osiedla mają szeroki wybór przedszkoli, zarówno publicznych jak i prywatnych. Znajduje się tu również szkoła podstawowa. Na Muchoborze Wielkim znajdziemy też kilka żłobków (zarówno publicznych jak i prywatnych), kilka aptek, urząd pocztowy oraz kościół.

Muchobór Wielki – komunikacja

Muchobór Wielki jest dobrze skomunikowany z resztą Wrocławia. Funkcjonują tu dwie linie autobusowe. Dużym plusem jest bliskość dworca PKP. Dzięki przechodzącej przez Muchobór Wielki Obwodnicy Autostradowej Wrocławia szybko i łatwo dotrzemy do odległych części miasta (np. Bielany Wrocławskie).

Muchobór Wielki – kultura

Kulturalne życia osiedla koncentruje się wokół istniejącego tu, znanego Wrocławskiego Klubu Formaty. Mieszkańcy osiedla mogą korzystać z licznych pracowni artystycznych, uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, koncertach, wernisażach autorskich. Klub Formaty jest organizatorem dwóch znanych wrocławskich festiwali (Festiwal Ambientalny oraz Nowobrzmienia), licznych koncertów, imprez plenerowych oraz osiedlowych festynów. W ramach Klubu istnieje też cieszące się dużym zainteresowaniem, Kino Osiedlowe.

Z myślą o młodszych mieszkańcach powstało i prężnie funkcjonuje Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Muchobór Wielki.

Oba ośrodki kulturalne zapewniają dzieciom i młodzieży aktywne spędzanie czasu w trakcie wakacji i ferii zimowych, organizując tematyczne półkolonie.

Muchobór Wielki – mieszkańcy

Nie da się ukryć, że mieszkańcy Muchoboru Wielkiego lubią tu mieszkać – ważne są dla nich problemy osiedla i jego codzienne funkcjonowanie. Świadczy o tym między innymi powstanie kilku grup skierowanych do mieszkańców osiedla w mediach społecznościowych. Mieszkańcy inicjują też wiele akcji społecznych i charytatywnych (między innymi Lodówkę Społeczną Muchobór oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol) oraz lokalne zbiórki pieniędzy dla osób chorych i potrzebujących pomocy. Funkcjonuje tu również Klub Seniora.

Osoby zamieszkujące Muchobór Wielki cenią też sobie lokalizację osiedla – dużo zieleni, dobrą komunikację i rozwiniętą infrastrukturę.

Mieszkanie na Muchoborze Wielkim

Mieszkanie na Muchoborze Wielkim to zdecydowanie dobry wybór. Muchobór Wielki to szybko rozwijające się osiedle o szeroko rozbudowanej infrastrukturze. Bez konieczności wyruszania do centrum miasta zrobimy tu wszelkiego rodzaju zakupy, skorzystamy z powstających, coraz to nowych pizzerni, restauracji i kawiarni oraz, co ważne, zaspokoimy też potrzeby kulturalne.

Popularność osiedla ściąga do niego coraz to nowych deweloperów, a co za tym idzie – nowych mieszkańców. Mieszkania na Muchoborze Wielkim są coraz bardziej pożądane przez Wrocławian, stanowią więc naprawdę dobrą inwestycję.

Zielone Miasto Hossanova

Na Muchoborze Wielkim buduje się sporo nowych inwestycji. Jedną z ciekawszych propozycji będzie Zielone Miasto Hossanova. Jego budowa rozpocznie się lada dzień, a deweloperem odpowiedzialnym jest firma Projekty Deweloperskie Hossanova.

Zielone Miasto położone będzie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – w pobliżu osiedla znajduje się niewielkie jeziorko, otoczone dookoła lasami. Dużym plusem mieszkania w Zielonym Mieście jest zaplanowana przez dewelopera infrastruktura osiedla – na miejscu znajdzie się plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka do biegania dla aktywnych lokatorów. Szczególną atrakcją mieszkania w Zielonym Mieście będą, znajdujące się w ramach inwestycji, tematyczne ogrody.