Czy warto kupować bezpieczne okna?

okna

Wybór odpowiednich okien do domu jest bardzo ważny – okna powinny być wytrzymałe, trwałe, ciepłe, a także bezpieczne. W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę okien, które posiadają dodatkowe elementy zabezpieczające, które czynią z nich okna antywłamaniowe. Czy warto w nie zainwestować? Włamywacze próbują dostać się do domów i mieszkań na wiele sposobów. Zwykle forsują drzwi, a także okna. Właśnie dlatego wiele osób kupuje obecnie drzwi antywłamaniowe, które posiadają specjalną konstrukcję i atestowane zamki. Rzadziej z kolei decydujemy się na okna antywłamaniowe, uważając, że to zbędny wydatek.

Bezpieczne okno – co to jest?

O oknach bezpiecznych najczęściej mówimy w kontekście ich właściwości antywłamaniowych. Okna tego rodzaju, podobnie jak drzwi, posiadają odpowiednią konstrukcję. Są wyposażone we wzmocnione skrzydło ze specjalnymi bolcami antywyważeniowymi, mają także szyby bardziej odporne na potłuczenie, a często też klamki wyposażone w zamki. Dodatkowo, okna mogą być też wyposażone w specjalne czujniki magnetyczne sygnalizujące o otwarciu okna – kontaktrony. Jeśli dojdzie do otwarcia okna, czyli zmiany położenia skrzydła, wtedy czujnik aktywuje system alarmowy. Warto przy tym zaznaczyć, że takie bezpieczne okna są nie tylko dobrym zabezpieczeniem przed włamaniami i kradzieżami, ale również przed pomysłami dzieci. Zamykane na klucz okno będzie zapobiegało otwarciu go przez malucha i poważnym wypadkom.

Kiedy warto zdecydować się na bezpieczne okna?

Bezpieczne okna to dodatkowy wydatek, dlatego nie każdy wie, czy warto je kupować. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że powinniśmy traktować je nie jako nadmierny wydatek, ale jako inwestycję. Warto o nich pomyśleć, gdy zamierzamy w domu przechowywać wartościowe przedmioty, gdy zależy nam na większym spokoju. Okna bezpieczne to także dobry wybór dla osób często podróżujących, których dom przez długi czas stoi niezamieszkały, więc szansa na włamania jest wtedy wyższa. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, ponieważ bezpieczne okna to dobry zakup.