Wielozadaniowe ogrodzenia – trendy w nowoczesnym budownictwie

ogrodzenie

W wyglądzie domu każdy szczegół ma znaczenie. Zwracamy uwagę na elewację i stolarkę, ale także na otoczenie budynku – ogród oraz ogrodzenie. Jednak coraz chętniej poszukujemy nie tylko odgrodzenia się od drogi czy sąsiada, ale wielozadaniowego, personalizowanego ogrodzenia, dopasowanego do potrzeb całej rodziny.

Zgodnie z naszą tradycją oraz sposobem budowania każdy dom musi zostać odpowiednio ogrodzony. Nie może zabraknąć też funkcjonalnej bramy oraz furtki. Kiedyś cała uwaga była skupiona przede wszystkim na wyglądzie, estetyce czy materiale, z którego wykonane jest ogrodzenie. Ważne było także dopasowanie do elewacji budynku, małej architektury w ogrodzie albo stylu całej posesji. Obecne trendy idą jednak o krok dalej i oferują ogrodzenie, które oprócz praktycznej roli pełni także funkcję dodatkową. W jaki sposób można jeszcze wykorzystać ogrodzenie?

Bezpieczeństwo i estetyka

Ogrodzenie wokół posesji powinno być trwałe i bezpieczne. Skutecznie chronić otoczenie domu przed niechcianymi gośćmi oraz dopełniać aranżację całej przestrzeni. Bardzo ważne jest wykorzystanie ogrodzenia w inny sposób. Wielozadaniowe ogrodzenia GATIGO oferują innowacyjne podejście do tematu, dzięki czemu przęsła nie tylko zabezpieczają posesję, ale zapewniają wsparcie w realizacji pasji domowników oraz ułatwiają ich codzienne obowiązki. Z pomocą ogrodzenia zorganizujemy strefę sportową, rozrywkową lub wypoczynkową. A sam produkt charakteryzuje się prostym, estetycznym kształtem, wysoką jakością wykonania oraz solidnymi i wytrzymałymi przęsłami.

Więcej niż płot

Głównym zamysłem marki GATIGO było stworzenie ogrodzenia, które stanowić będzie integralną część ogrodu oraz całego otoczenia domu. To dlatego zostało tak zaprojektowane, aby mogło pełnić funkcję dodatkowe. Może między innymi służyć jako boisko do koszykówki – wystarczy do słupka pomiędzy przęsłami zamontować kosz z obręczą oraz siatkę ochronną i rozgrywać rodzinne mecze. Dla wielbicieli boksu doskonały będzie uchwyt do mocowania na słupku oraz worek treningowy. Stabilne przymocowanie sprawi, że nie będziemy chcieli już nigdy więcej wrócić na siłownię, mając taką rozrywkę we własnym ogrodzie. Otoczenie wokół domu to miejsce na odpoczynek, dlatego nie może zabraknąć miejsca relaksu, np. wygodnego hamaka zawieszonego na uchwycie, przymocowanym do słupka w ogrodzeniu. Ale to nie wszystko! Przy ogrodzeniu wielofunkcyjnym możemy też rozwijać swoje pasje – ogrodnictwo czy nawet malarstwo. Specjalne dodatkowe donice lub tablica pozwolą spędzać czas na swoim hobby na powietrzu.

Personalizowane ogrodzenie

Jak widać ogrodzenie może pełnić wiele funkcji i tym samym ułatwić nam zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Samo w sobie powinno stanowić efektowny dodatek do posesji, dlatego warto zwrócić uwagę na nowoczesne wzory i kolory. W GATIGO można wybrać ulubiony odcień ogrodzenia lub pomalować tylko wybrane szczebelki, co doda całości charakteru. Możliwy jest także dobór drewnianych dekorów lub indywidualne wycinanie wzorów laserem. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalny produkt, który będzie wyróżniał się na tle innych ogrodzeń.