Wybór żaluzji a szerokość lameli

okna

Niektórzy z nas aranżowanie wnętrz mają niemal we krwi. Wchodzimy do danego pomieszczenia i od razu widzimy jaki kolor pasowałby na ścianach najbardziej. Wiemy, gdzie najlepiej ustawić łóżko czy inne dodatki. Oczywistym jest, że robiąc w domu remont nie zatrudniamy projektantów wnętrz. Chyba, że mamy mnóstwo pieniędzy.

Szczegóły są faktycznie niezmiernie ważne. Tak naprawdę to właśnie one sprawiają jak wygląda w efekcie końcowym dany pokój. Jednym z ważniejszych szczegółów, które są dość wyraźne to osłony okna. Choć wybór niezmiernie szeroki to nadal decydujemy się na żaluzje, które wydaje się, że nie pójdą tak szybko w zapomnienie. Wybierając żaluzje aluminiowe możemy je nieco podrasować. Zazwyczaj najwięcej czasu spędzamy podczas wyboru koloru. Faktem jest, że w tym przypadku mamy praktycznie nieograniczone możliwości. Mało jednak kto z nas zważa uwagę na szerokość lameli. Zazwyczaj wybieramy te uniwersalne. W sklepach możemy dostrzec kilka dostępnych szerokości. Zacznijmy może od tych, które wybieramy najczęściej. Żaluzje aluminiowe 25mm to opcja, którą żaluzje na które znajdziemy w większości mieszkań.

Żaluzje na okna

Nie ma co ukrywać, że większości z nas ma standardowe okna w związku z czym właśnie ten model żaluzji wybieramy najczęściej. Firmy faktycznie w swojej ofercie głównie dysponują żaluzje aluminiowe 25mm w wielu kolorach. Taka konstrukcja nie jest ani za ciężka, ani także zbyt lekka. Wręcz idealnie wpasowuje się w nasze okna. Całość nie wygląda także śmiesznie. Odpowiednia szerokość lameli sprawia, że nasze okna wraz z żaluzjami wyglądają schludnie i elegancko. Jak wygląda sam montaż? Żaluzje aluminiowe 25mm możemy zamontować zarówno do ściany jak i do okna. Kolejna możliwość wyboru to żaluzje aluminiowe 50mm. Jak nie trudno zgadnąć na ten model, a właściwie szerokość lameli decyduje się już mniejsza ilość osób.

Chociaż tak naprawdę należy tutaj nieco sprostować, ponieważ żaluzje aluminiowe 50mm chętniej wybieramy są przez firmy niżeli osoby fizyczne. Takie żaluzje idealnie pasują do większych okien. Niekoniecznie zawsze ładnie wyglądają w naszych oknach, ale w większych biurach i halach sprawdzają się wręcz idealnie. Przy tym wszystkim nie tracą oczywiście swojej funkcjonalności. Nadal potrafią idealnie zaciemnić dane pomieszczenie. Jeśli niekoniecznie jesteśmy przekonani do chociażby pionowych żaluzji to wyżej wspomniana opcja wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Jednak w sklepach znajdziemy także inne żaluzje. Nieco mniej popularne są żaluzje aluminiowe 16mm. Nie są one być może mikroskopijnych rozmiarów, ale faktem jest, że idealnie nadają się do małych okien. Są o wiele lżejsze, a my sami sprawnie możemy regulować z jakim natężeniem promienie słoneczne mają przenikać do naszego pomieszczenia.

Które z nich warto wybrać do swojego mieszkania?

Jak widać po ww. tekście najczęściej sprzedawanymi żaluzjami są te o szerokości lameli wynoszących 25mm. Są one faktycznie najpopularniejsze i to właśnie je wybieramy do naszych okien. Nie sprawiają wrażenia zbyt małych ani zbyt dużych. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w naszych czterech kątach. A co jeśli posiadamy nietypowy rozmiar okien? Wtedy to zazwyczaj niezależnie od tego jaką osłonę okna wybierzemy będziemy musieli liczyć się z tym, że będzie ona robiona na miarę. A to już z samego początku zwiastuje wyższe koszta. W takim przypadku możemy wybierać żaluzje aluminiowe Kraków jakie tylko nam się podobają. Tak czy inaczej podczas wyboru żaluzji warto zwrócić uwagę na szerokość lameli. Co prawda większości z nas posiada dość uniwersalne rozmiary okien, a tutaj najlepiej spisują się te o szerokości 25mm. Wiele jednak zależy od tego w jakim stylu urządzamy nasze mieszkanie czy dany pokój. Nie zapominajmy o dodatkach w postaci obsługi żaluzji. Dzisiaj nie tylko do dyspozycji mamy popularne sznurki, które nie wyglądały po pewnym czasie dość estetycznie. Wybierać możemy pomiędzy innymi opcjami, a w tym chociażby za pośrednictwem wciśnięcia przycisku dzięki któremu żaluzje automatycznie będą przesuwały się w górę lub w dół.