Jak wybrać baterie łazienkowe? Jaka armatura do jakiej łazienki?

wanna

Wybór armatury do łazienki nie jest oczywisty. Szerokość oferty rynkowej w tym względzie jest bardzo duży. Oczywiście dokonując zakupu baterii nie można sugerować się tylko i wyłącznie samą ceną jak i wyglądem produktu. Te aspekty są istotne, ale nie jedyne, na które należy wziąć pod uwagę. Niezależnie od tego czy kupujemy baterię łazienkową do nowego pomieszczenia, czy też wymieniamy starą, powinniśmy zwrócić uwagę na to, co nam się nie podobało w dotychczas używanych bateriach. Jednocześnie też należy sobie przypomnieć, co nam się podobało.

Podstawowe błędy w wyborze

Większość osób kupujących baterie łazienkowe nie ma pojęcia o jej jakości. Kupuje w głównej mierze to, co się podoba wizualnie. Tymczasem zastosowany design nie zawsze jest równoznaczny jakości. Dlatego też bezpiecznie jest kupować baterie łazienkowe renomowanych firm. Dlaczego? Te firmy, których marka jest powszechnie znana i ceniona, dbają o wszelkie szczegóły, o każdy detal. W odniesieniu do baterii łazienkowych nieznanych firm w ten sposób nie można powiedzieć. Tym samym jest to pierwsza podstawowa zasada, iż należy kupować baterie łazienkowe uznanych na rynku firm. Jednym z błędów, które wielu ludzi popełnia, jest kupowanie baterii z peralatorem. Oczywiście jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić około 15% wody, ale też jest to rozwiązanie stosowane standardowo w każdej baterii. Jeśli ktoś zatem chce postawić na oszczędność wody oraz energii niezbędnej do podgrzania wody, to powinien postawić na baterie bezdotykowe lub z eko-blokadą. Te baterie są sterowane elektronicznym sensorem, a to przekłada się na 30 do 50% oszczędności wody.

Kryteria wyboru

Oczywiście kupowana bateria łazienkowa powinna nam się w głównej mierze podobać. Powinna leżeć w granicach naszych możliwości finansowych. Jednakże równocześnie też należy zwrócić uwagę na inne aspekty. Mowa o:

– bateria powinna mieć obłe kształty,

– ramię baterii powinno być nieco pochylone do przodu, aby krople wody spływały, a nie pozostawały na kranie,

– wylewka baterii powinna być dostosowana do wielkości umywalki, aby można było mówić o swobodzie korzystania z niej. Zbyt krótka lub zbyt długa generuje spore problemy.

Wybór baterii do łazienki nie jest prosty, aczkolwiek jeśli mamy wątpliwości, należy poprosić o doradztwo w sklepie z armaturą. Bateria łazienkowa powinna w głównej mierze być funkcjonalna. Jej aspekt estetyczny ma znaczenie i to bardzo duże, ale wobec braku funkcjonalności owa estetyka przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.