Jak wybrać dobre narzędzia?

narzędzia

Wybór odpowiedniego rodzaju narzędzi ogrodniczych może się wydawać prostym zadaniem, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozmiar ogrodu, wszelkie szczególne wyzwania, poziom zadania, producenta narzędzi i materiał, z jakich mają być one wykonane. Nauka wyboru odpowiednich narzędzi może pomóc nam zaoszczędzić wiele bólu i pieniędzy.

Podstawowe wskazówki

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującym czy profesjonalnym, doświadczonym ogrodnikiem, wybrane narzędzia ogrodowe muszą pasować do naszego ciała i wymaganych zadań. Muszą być także wytrzymałe. Dlatego musimy zwrócić uwagę na sposób, w jaki zostały one wykonane. Sposób, w jaki rączka jest przymocowana do motyki, może oznaczać dożywotnie używane lub natychmiastowe złamanie po uderzeniu w pierwszy kamień.

Najtańsze narzędzia będą prawdopodobnie wyposażone w zaczepy z tuleją i okuciem. Są one niedrogie i zazwyczaj rozdzielają się po krótkim czasie. Z kolei solidne narzędzia mają kute połączenie od uchwytu do części roboczej. Są one droższe, ale zapewnią dożywotnie korzystanie, jeśli będziemy o nie dbać. Najdroższym rozwiązaniem są narzędzia Mercedes Benz. Są to narzędzia bezszwowe, mają solidne mocowanie rączki, która nigdy nie przestaje działać.

Jak wybrać odpowiednie narzędzia do ogrodu?

Należy poświęcić trochę czasu, jeśli chcemy wybrać idealne narzędzia warsztatowe. Istnieje wiele różnych rodzajów narzędzi do ogrodnictwa i każdy z nich ma specjalny cel. Narzędzia do kopania, takie jak łopaty i motyki mogą być używane do uprawy, sadzenia lub oczyszczania działki. Długie szufle zmniejszają potrzebę przysiadu lub klękania, ale wciąż nie mogą zastąpił łopaty do dokładnego kopania. Motyka odcina chwasty i tworzy równe rzędy, podczas gdy widły rozbijają grudki ziemi i z łatwością kręcą stosami kompostu. Dostępne są również różne typy kultywatorów. Są przydatne w ogrodzie warzywnym, gdy przygotowujemy się do wiosny. Zgrabiarki są elastyczne i przydatne do zgrabiania liści. Przydatne będą również grabie do prac ogrodowych. Większość renomowanych centrów ogrodniczych może udzielić porad na temat najbardziej trwałych narzędzi ogrodowych i ich zastosowań. Będą mieli szeroki wachlarz narzędzi.