Jakie wybrać krzesła do restauracji?

restauracja

Urządzając mały lub większy lokal gastronomiczny, szczególnie gdy ma to być miejsce o większym  prestiżu, trzeba zadbać o odpowiedni wystrój wnętrz, aby każdy klient czuł się tu po prosu dobrze. Perfekcyjny układ stolików, dopasowana do stylistyki pomieszczenia kolorystka wnętrz i priorytetowo  wygodne oraz eleganckie krzesełka to jest fundament, który należy równie mądrze i  z estetycznym zmysłem obudować.

Hokery

Jeszcze do niedawna w restauracjach królowały ciężkie krzesła z eleganckim obiciem, podobne do pałacowych, mocno zdobionych. Aktualnie taki trend odchodzi do lamusa, a na jego miejscu pojawia się zupełnie coś innego.  Jeśli pojawiają się tapicerki to utrzymane są w zupełnie innym stylu, nie przesadnie ozdobnym. Moda na minimalizm, lekkość i proste formy, rozgościła się na dobre w barach, pubach, loftach i innych podobnych pomieszczeniach.

Często kupowane są hokery z oparciem o ciekawym designie, które wpisują się idealnie we wnętrza urządzone w stylu industrialnym i minimalistycznym. Niektóre z nich są bardziej eleganckie, tapicerowane np. ekoskórą skórą, czy też innym materiałem. Charakterystyczny jest także ich stelaż, np. wykonany z drewna, w stylu bardzo naturalnym, z nutką ekstrawagancji. Szeroki wybór takich i innych krzeseł restauracyjnych można znaleźć w każdym dobrym sklepie stacjonarnym czy też internetowym, np. takim https://www.edar.com.pl/meble/krzesla-do-reustaracji/.

Krzesła tapicerowane sztaplowane

To unikane połączenie wygody, ciekawej bryły i praktyczności, czyli perfekcyjne zestawienie tradycji z nowoczesnością. Są to meble bardzo wygodne i zachwycające nietuzinkowym designem, odpowiednie do każdej restauracyjnej sali. Wyprofilowane w taki sposób, aby można je ustawiać jedne na drugim, dzięki czemu zaoszczędza się sporo miejsca w każdym, szczególnie małym wnętrzu. Najczęściej do restauracji wybierane są krzesła z tapicerowanym siedziskiem i twardymi plecami, ale nie jest to reguła. Jeśli standard miejsca jest wyższy, idealnie wpiszą się w takie pomieszczenia krzesła ciut bardziej zdobione, np. ciekawymi przeszyciami, czy z efektownymi guzikami na oparciu.

Krzesła drewniane

Coraz więcej osób wybiera krzesełka drewniane. Wtedy lokal nabiera naturalności i wyjątkowego klimatu, w którym panuje harmonijny nastrój. Drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym, charakteryzuje się także unikalnością (wyjątkowe, zawsze inne słojowanie) i elegancką prostotą. Wygodne oparcie może być płaskie, beż żadnej ornamentyki lub z przeróżnymi wzorami – każde z tych rozwiązań jest jak najbardziej mile widziane w pomieszczeniach restauracyjnych. Niektóre z krzesełek mają wygodne siedziska tapicerowane ze skóry, ekoskóry lub materiału nanoflock. Dąb, orzech czy buk –  każde krzesełko wykonane z tych surowców, będzie prezentować się wyśmienicie.

Trzeba pamiętać, że krzesła restauracyjne są mocno eksploatowane na co dzień i narażone na kontakt z jedzeniem, napojami i td. Dlatego muszą być koniecznie trwałe i łatwe w utrzymaniu. Jeśli uda Ci się połączyć wygodę, design i trwałość, wtedy Twój zakup będzie cieszył na długie lata, nie tylko Ciebie, ale też każdego klienta restauracji.