Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową?

kostka

Kiedy potrzebujemy ułożyć kostkę brukową, to powinniśmy na początek zastanowić się, kto będzie z niej najczęściej korzystał. Jeżeli ma to być kostka ułożona przed naszym domem i nie będzie po niej jeździł żaden samochód, to może to być najlżejsza kostka chodnikowa, jaka tylko jest dostępna. Natomiast w przypadku gdy wiemy o tym, iż będziemy jeździć autem po kostce brukowej przed domem, to musimy dobrze wiedzieć, jaki będzie nacisk na podłoże.

W przypadku gdy jesteśmy pewni, że przez ułożoną kostkę brukową będą także przejeżdżać auta dostawcze albo nawet ciężarowe to od razu musimy wziąć ten czynnik pod uwagę, ponieważ w przypadku położenia cieńszej nawierzchni ona po prostu pięknie.

Obecnie płyty chodnikowe wykorzystuje się różnego rodzaju parkach, a także na osiedlowych chodnikach. Wszędzie tam, gdzie nie będą wjeżdżać samochody możemy użyć najlżejszej dostępnej kostki. Jest to również świetne rozwiązanie na taras.

Kogo zatrudnić do ułożenia kostki brukowej?

Zawsze najlepiej korzystać z firmy, którą polecają nam znajomi albo też ktoś z rodziny. Jeżeli dobrze już wiemy, że dana firma wykonywała takie zlecenia i poradziła sobie z tym świetnie, to warto jest zaufać i zamówić ułożenie kostki.

W internecie również znajdziemy wiele dostępnych ofert, więc będziemy mogli także poszukać kogoś ze swojej okolicy, a także dodatkowo sprawdzić opinie firm. Niektóre firmy brukarskie oferują także możliwość obejrzenia ich portfolio, czyli wykonanych przez siebie zleceń.

Kiedy już wybierzemy właściwą firmę albo osobę, która została na polecona to możemy poprosić o przygotowanie projektu tak, aby dokładnie wiedzieć jak ma być zagospodarowana przestrzeń. W ten sposób będziemy wiedzieć, że otrzymamy funkcjonalną nawierzchnię ogrodową, a także podjazd czy też ułożenie wokół garażu.

Jeżeli chcemy, aby kostka brukowa na całym naszym placu była stale piękna i trwała to warto ją od czasu do czasu przemyć. Możemy to zrobić w zwykłym karcherem i po prostu przeczyścić brudne miejsca albo użyć jeszcze dodatkowo specjalnego środka, jeżeli powstały jakieś plamy po oleju z samochodu, albo też coś się rozlało na kostkę.

Niektóre firmy oferują także, aby kostka ekologiczna, która została ułożona, została fachowo oczyszczona.