Jak wybrać wygodny materac do sypialni?

łóżko

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tutaj przebywamy dużą część życia i pozwalamy zregenerować się organizmowi po ciężkim dniu. Podczas wyboru materaca do łóżka, warto zwrócić uwagę na bardzo istotne kwestie, które pomogą przenieść komfort snu na najwyższy poziom.

Dlaczego dobrany materac jest tak istotny?

Materac, na którym śpimy ma bezpośredni, ogromny wpływ na jakość naszego snu, a także samopoczucie o poranku i w dzień. Dzieje się tak, ponieważ leżąc na zbyt twardym materacu, przeciążamy stawy oraz kości barków, bioder, kolan, a także tworzymy nienaturalną pozycję dla kręgosłupa, czego skutki możemy odczuwać nawet kilka godzin po wyjściu z łóżka. Identyczna sytuacja jest w przypadku spania na zbyt miękkim materacu, gdy wszelkie wyżej wymienione partie ciała zapadają się pod wpływem ciężaru, tworząc literę „C”.  Śpiąc niekomfortowo narażamy się także na problemy z zasypianiem i zwiększamy prawdopodobieństwo bezsenności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Aby dobrze dobrać odpowiedni materac dla siebie, warto zastanowić się jaka jego twardość jest naszą wymarzoną. Jednak trzeba pamiętać, iż osoba cięższa będzie potrzebować dużo twardszego materaca, niż osoba lekka, aby odczuć oczekiwaną twardość. Stąd konkretny model materaca może wydawać się dla kogoś zbyt miękki, a dla kogoś za twardy. Dla osób niezdecydowanych co do twardości materaca, idealną właściwością, na którą powinni zwrócić uwagę jest możliwość samodzielnej regulacji twardości – zgodnie z własnymi upodobaniami. Taką funkcję zapewniają między innymi materace marki SleepMed.

Warto również przemyśleć, jaki wkład okaże się  najlepszy dla konkretnej osoby. Niektórzy wolą uczucie głębokiego otulenia przez materac i wrażenia spania na chmurze – do tego najlepiej nadaje się materac z termoelastyczną pianką VitaRest®, która dzięki swoim właściwościom reaguje na ciepło i zapamiętuje kształt użytkownika. Zaś dla osób, które lubią uczucie solidnego, komfortowego wsparcia, polecane są materace hybrydowe, które łączą cienkie warstwy termoelastycznej pianki VitaRest® z warstwą 7-strefowych sprężyn typu Multi. Zostały zaprojektowane one po to, aby idealnie dopasować się do ciała użytkownika. Taki materac posiada dużo więcej punktów wsparcia niż klasyczne materace sprężynowe, powodując, że na każdy nacisk reaguje jedynie konkretny obszar. Eliminuje to niechciane uczucie trampoliny, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku łóżka małżeńskiego. Nie ma możliwości, aby drugi użytkownik odczuwał dyskomfort spowodowany naciskiem partnera.

Użytkownicy, którzy posiadają alergię bądź starają się utrzymywać wysoki poziom higieny w mieszkaniu, powinni zainteresować się możliwością prania pokrowca w wysokiej temperaturze oraz swobodnym przepływem powietrza wewnątrz materaca zapewnionym dzięki technologii Airforce, która polega na nacinaniu podstawowej pianki VPPHR w kratkę wentylacyjną. Zapewniając wentylację wszelkich warstw można pozbyć się niechcianego kurzu, roztoczy oraz pleśni i wilgoci.

Przykłady wygodnych materacy

Sprostać oczekiwaniom i po założeniu luksusowej marki SleepMed, stworzyła materace, które cechują się wszelkimi tymi właściwościami, aby dbać o komfort i zdrowie użytkownika. W ofercie znajduje się pięć materacy, które idealnie dopasowują się do potrzeb każdej osoby, a ponadto cieszą oko nowoczesnym designem. Dzięki wysokiej jakości materiałów, materace te uzyskały znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Gwarantuje to odpowiedni poziom higieny, ergonomii oraz trwałości, a także klasyfikację do materacy ortopedycznych. Materace piankowe o nazwach SleepMed Comfort, SleepMed Premium oraz SleepMed Supreme różnią się grubością poszczególnych warstw, czyli poziomem odczuwania ich zdrowotnych właściwości. Materace hybrydowe ze sprężynami Multi także różnią się od siebie grubością wykorzystanych pianek VitaRest® oraz VPPHR, jednak wysokość sprężyn pozostaje ta sama. Stąd materac SleepMed Hybrid Supreme (27 cm) posiadać będzie większy stopień wrażenia otulenia oraz stabilności niż jego niższa o 4 centymetry wersja SleepMed Hybrid Premium. Każdy z nich jest materacem antyalergicznym, odwracalnym, a także posiada pokrowiec, który można prać w aż 60 stopniach Celsjusza.

Decydując się na materac, który będzie chronił nasze ciało przed bólem kostno-stawowym, reakcjami alergicznymi oraz problemami z zasypianiem, świadomie zwiększamy sobie komfort naszego snu oraz poziom wypoczęcia o poranku. Warto więc poświęcić więcej czasu na dobór odpowiedniego materaca do osobistych preferencji.